27.10.2018 - Lukáš Červenka skvěle na Mistrovství Evropy v Ejlatu

Obrázek
Minulý týden Lukáš předvedl skvělou formu na ME do 23 let. Především ve štafetě exceloval a na těchto sprintérských tratích bude pro nadcházející sezóny platným článkem i v seniorských týmech. O své dojmy se s námi podělil.

INDIVIDUÁLNÍ ZÁVOD

V sobotu 20. října jsem úspěšně zakončil dlouhou sezónu závodem na Mistrovství Evropy do 23 let v izraelském Ejlatu. 19. místo v individuálním závodě považuji za dobrý výsledek, ale samozřejmě vím, že vždy je prostor na zlepšení. Konkurence v Evropě i ve světě je silná.
Plavecká část tohoto závodu byla neobyčejně rychlá, sešlo se hodně dobrých plavců, takže to byl na první bójce velký boj, ale zvládl jsem to. Cyklistická část měla 6 okruhů, v každém byl jeden prudký kopec a to mi vyhovovalo, na kole jsem se cítil dobře a měl jsem dost sil. Jak kilometry na kole přibývaly, vykrystalizovala se skupina dvaceti pěti lidí. Kdo v ní nebyl, už si o dobrý výsledek nezabojoval. Ve stejné sestavě se pak šlo i na běžeckou část. V prvním okruhu jsem se držel zhruba uprostřed skupiny, ovšem ve druhém kole ze tří mne potkaly problémy s dýcháním, takže jsem se začal závodním polem propadávat. V posledním okruhu jsem se ale naštěstí zase dostal do tempa a dokončil tak na 19. místě.

ŠTAFETA

Smíšená štafeta se skládá ze dvou žen a dvou mužů, přičemž každý absolvuje cca 250 m plavání, 6 km na kole a 1-2 km běhu. Pořadí je vždy stejné - žena, muž, žena, muž. Naše štafeta vystartovala na ME do 23 let slušně, Iveta Fairaislová předvedla dobrý výkon a předávala štafetu na 6. místě se ztrátou 17 s na prvního závodníka z Velké Británie. Mojí silnou stránkou je plavání, a tak se mi povedlo ztrátu smazat a dokonce si udělat náskok 5 vteřin. Na kole se vytvořila skupina osmi lidí a moc se nejelo, dvakrát jsem zkusil ujet sám, ale nepovedlo se to. Běh, moje slabá disciplína, nebyla tentokrát tak špatná a tak jsem mohl štafetu předat se ztrátou 7 vteřin na prvního. Bohužel Jana Machačová neměla svůj den a po předchozím individuálním závodě měla problém se zády. Ačkoli se Jana snažila, jak mohla, kontakt s vedoucí skupinou neudržela a Ondrovi Olšarovi předávala štafetu na 10. místě. Ondra už pak pozici jen udržel až do konce závodu.
zde


27.10.2018  |  Michal HášaFotografie k článku:Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...