30.10.2018 - První soustředění týmu v novém tréninkovém roce

Obrázek
První soustředění týmu v novém Ročním Tréninkovém Cyklu (RTC) proběhlo již po několikáté na šumavském Churáňově. S čím jsme se zde v tomto podzimním období však setkali poprvé, byla poctivá sněhová nadílka. Pravidelně konané aktivity jsme tedy trochu přizpůsobili zimním radovánkám.

PÁTEK
Strakonický bazén byl první sportovní zastávkou našeho soustředění. Po odtrénování tolik potřebného plavání jsme vyrazili dál směrem na Šumavu. V pozdním odpoledni jsme pak ještě zvládli skoro noční projížďku na kolech a důležitý strečink.
SOBOTA
V dopoledním deštivém počasí jsme absolvovali nordic walking za jeleny a rysy. Po návratu pak posilování, fotbal a strečink následované regenerací.
NEDĚLE
Sněhová nadílka nás donutila lehce přizpůsobit sportovní program. Cyklistický a běžecký trénink tak díky ní získal nový rozměr a závodníci v netradičních disciplínách nasadili veškeré síly.
Snowcyclocross time trial vyhrál Martin Korous ve shodném čase s Vojtěchem Vackem, tři sekundy za nimi doklouzal Martin Kozojed. Dívčí kategorii opanovala Nikola Korousová před Natálií Stuchlíkovou a novickou Eliškou Říhovou.
Snowcyclocross mass start ovládl opět Martin Korous před Vojtěchem Vackem.
Facebook-map-orienthlon vyhrála originální dvojice Krůtí roláda ve složení Natálie Fraňková s Jakubem Homolou před trojicí Hora-Lowe, což byli Martin Korous, Vojtěch Vacek a Jiří Stuchlík. O vítězství rozhodoval počet selfie u rozcestníků KČT, které byly následně technicko-estetickou komisí ohodnoceny.
Večerní rozmrznutí v sauně a vířivce jsme doplnili ještě i strečinkem.

PONDĚLÍ
Na pondělní dopoledne jsme měli naplánované spinální cvičení a core, SBC ve sněhu a rugby. Odpolední cyklistická královská etapa přes Svojše měla délku 60 km a převýšení 1111m. Po ní pak přišla na řadu Jacobsonova relaxace následovaná saunou a vířivkou.

ÚTERÝ
Při dopoledním balení jsme ještě stihli ještě jeden cyklovýlet a pak už jsme se hromadně vydali opět do Strakonic, kde bylo naše soustředění po plaveckém tréninku zdárně ukončeno.

Nejaktivnější si opravdu stihli pořádně a pestře zatrénovat:

Mtb 130 km
Nordic walking 25 km
Běh 20 km
plavání 7,5 km
Posilování 2 hodiny
Míčové hry 3 hodiny
Strečink 4 hodiny
Sauna, vířivka 3 hodiny

Našich pět dní soustředění uteklo tak rychle, jako roztál napadlý sněhový příděl i díky skvělé partě, dennodenní dobré náladě a úžasnému jídlu. Už se těšíme na další sraz do Strakonic (9. - 11.11.), během něhož si odskočíme na vyhlášení JP a JC do Dubného.

Děkuji za skvěle odvedenou práci novým trenérkám Mirce Homolové a Martině Hubáčkové. Mé poděkování také patří dalším pomocníkům (Vojtěch Vacek, Tomáš Macháček, Petr Homola a Martin Korous), bez kterých by soustředění nemělo tak hladký průběh.


30.10.2018  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...