12.11.2018 - První kemp ve Strakonicích máme za sebou

Obrázek
Slibované otevření táborského bazénu dle původních plánů v říjnu opravdu neproběhlo a tak jsme opět museli vyrazit na víkendové soustředění do Strakonic. Trenéři Michal Háša a Tomáš Macháček tam tentokrát měli na starost celkem 19 svěřenců.

V pěti plaveckých trénincích jsme dle skupin naplavali od 10 do 22 km. Na programu byly především technické sety. Otestovali jsme účastníky (dle věku) na 50 - 400 m VZ, abychom věděli, od jakých plaveckých temp se máme odrazit v následujícím období. Poprvé proběhlo také natáčení plavecké techniky. Všem tedy můžeme po přinesení flash disku poskytnout 4 videa (pohled boční a čelní, nad i pod vodou). Natočená videa jsme společně prohlédli i rozebrali a vysvětlili si doporučení ke zlepšení techniky. Nejčastější chybou je spadlý loket v začátku záběru a velmi krátký záběr vzadu. Velká většina plavců má také nejspíš pocit, že jsou ve vodě víc než doma, a proto s roztaženými prsty na rukou čekají zřejmě na nárůst plaveckých blan. Osové nesrovnalosti se u mnohých výrazně zlepšují. Boj s technikou je ale běh na dlouhou trať. Při trénincích jsme zařadili i populární štafety, mladší pak pilovali skoky do vody, obrátky a víc než kdy jindy skaling.

V kompenzaci nechyběly gumy SSP, dva výběhy, populární fotbálek a nepopulární strečink. Zafandili jsme při utkáních hokeje, fotbalu i vodního póla. Odskočili jsme si i na vyhlášení JP a JC do Dubného, o kterém se dočtete později.

Především na mladších byl znát obrovský pokrok. Všichni zvládli třídenní soustředění ve zdraví i v dobré fyzické kondici.
Druhý kemp proběhne v termínu od 30.11. do 2.12. 2018, hlásit se můžete na týmuj.cz, přihlášeným pak přijdou podrobné informace .


12.11.2018  |  Michal Háša


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...