4.12.2018 - Strakonický plavecký kemp II (30.11. - 2.12.)

Obrázek
Celkem 23 sportovců a tři trenéři mají za sebou již druhé soustředění ve Strakonicích.
Nejmladší skupina tentokrát trénovala pod vedením Martiny Hubáčkové. Na programu tréninku bylo především zlepšování plavecké polohy a práce dolních končetin. U paží byl kladen důraz na prodloužení záběrové fáze. Trénovaly se i specifické závodní dovednosti jako je start a kraulové obrátky, či různé závody. Čas zbyl i na hry, tobogán a teplý relaxační bazén.
Prostřední skupina okusila tréninky s Hankou Kolářovou, která kvůli kempu přiletěla z Anglie a přivezla si s sebou svého svěřence Diega. Nezahálela tak ani angličtina, a proto si rodiče nemusí želet zmeškaného pátečního vyučování. Testovalo se na 100, 200 a 300 m. Padaly i nové osobní rekordy.
Nejstarší skupina pracovala na individuálním zlepšení chyb v technice, což je úkol nelehký a obzvlášť náročný na psychiku. Mám velkou radost, že se podařilo zapracovat na tempu 1:30/100m i při delších vzdálenostech a nyní můžeme opět zrychlit a postupně zvyšovat kapacitu. Všechny tréninky jsme zvládli na výbornou. Kluci a obzvlášť Eliška zasluhují obrovskou pochvalu, což se moc často nestává.
V sobotu dopoledne stihlo dvanáct mladší sportovců mezi plaveckými tréninky odcestovat do Čimelic, kde se zúčastnili 40. ročníku Mikulášského běhu. Z vítězství se radovali Adam Šiška, Ondřej Hubáček, Ondřej Lemberka a Martin Kozojed. Druhou příčku obsadili Václav Šoula a Anička Jenčíková. Bronz vybojoval Ondřej Kozojed. Pro nepopulární bramborovou pozici doběhli Matyáš Ošmyk i Matěj Homola. Na dalších pozicích si pro mikulášskou nadílku dospurtovali Jan Uhlík, Matěj Šiška a Vojtěch Uhlík. Kompletní výsledky naleznete zde: zde
Sobotní večer nám pak zpestřil Čertovský rej, který předčil naše očekávání. Mladí triatlonisté prokázali velkou odvahu, a přestože někteří neměli příliš čisté svědomí, nebáli se ani rakouským peklem přizvaných krampusáků. Volné chvilky rozveselila soutěž Triatlon team Tábor má nebo spíš nemá talent.
Další kemp už na sebe nedá dlouho čekat. K Otavě se vrátíme již za necelých 14 dní.


4.12.2018  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...