17.12.2018 - Třetí plavecký kemp ve Strakonicích

Obrázek
Náš třetí plavecký kemp byl tentokrát poznamenán širokou marodkou. Z dvaceti šesti původně nahlášených se ho zúčastnilo pouze 19 mladých triatlonistů. Na vše dohlíželi erudovaní trenéři Míra Pech a Michal Háša.

V plaveckých jednotkách starších už máme slušný objemový základ a dostatečnou kapacitu na tempu 1:30/100 m. Na kratších úsecích nedělá problém ani 1:25. Opakovanými sprinty pak již simulujeme závodní rychlost a oblíbenými štafetami tu nadzávodní. Techniku ladíme hodně individuálně a snažíme se na ní myslet i při aerobním tréninku.

V suché přípravě ani tentokrát nechyběla kompenzace a běh. Starší skupina si odskočila i na běžky a vymyslela nové "tlonové" odvětví a nazvala ho Aquaski. První neoficiální závod se jel na distancích 4 km plavání - 40 km auto - 20 km běžky - 40 km auto - 3,8 km plavání.

Doufáme, že poslední kemp se uskuteční 11.-13. ledna. Ne proto, že by se nám ve Strakonicích už nelíbilo, ale protože je reálná naděje, že nám konečně otevřou náš táborský bazén. Od února by měl být pro kluby zahájen provoz. Dnes 17.12. v 10:30 se koná pro triatlon prohlídka nových prostor.


17.12.2018  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...