1.1.2019 - Silvestrovský běh Jistebnice

Běžeckou sezónu ukončilo v Jistebnici při 36. ročníku přes 200 závodníků a závodnic. Účast našich a jejich výsledky předčily očekávání.

Dětské závody
Byly vypsány 3 věkové kategorie. V nejmladších závodnících do 6 let nás reprezentoval Jakub Jenčík a získal třetí místo.
V kategorii 7-10 let byla účast největší. Mezi dívkami získala Anička Jenčíková bronzovou medaili.
V chlapecké skupině si s velkým nasazením doběhl pro zlato Ondřej Hubáček.
Kategorii 11-14 let vyhrál Ondřej Lemberka.
Závod si užili i Adam Šiška, Ondřej Kozojed a Vojtěch a Jan Uhlíkovi.
Celkové výsledky dětských kategorií najdete zde: zde

Závod na 6 km
Celkově čtvrtý a třetí v kategorii se v cíli objevil David Korous. Závod žen opanovala Eliška Říhová.

Hlavní závod na 14,3 km
Tato trať byla zároveň i posledním ze závodů JBP. Na startu se proto objevilo rekordních 119 běžců. Většina z našich závodníků okusila takovou vzdálenost vůbec poprvé. A dokonce velmi úspěšně, protože ani v trénincích tempo na úrovni 4 min/km zatím netrénujeme.
Hned po startu se oddělila asi desetičlenná skupina, ve které figurovali i Martin Korous, Vojtěch Vacek, Jakub Lemberka a Jiří Stuchlík. Poslední jmenovaný (pro mě největší favorit z našich) neměl svůj den a začal se pomalu startovním polem propadat. Zato ze zadních pozic se nadechl ke skvělému výkonu Martin Kozojed. Zhruba na třetím kilometru zaveleli k nástupu Miloš Maryška (pozdější vítěz) a Vojtěch Vacek. Toto duo si v Nadějkově drželo solidní náskok 40 sekund na další trojici, kde byl i Martin Korous. O dalších 40 sekund zpět už běžel Martin Kozojed. Vojtěch Vacek v cíli odrazil nástup Filipa Michálka a mohl se radovat z úžasného 2. místa v solidním čase 54:54. Celkově čtvrtý a jasný vítěz kategorie čtyřicátníků Martin Korous mohl být spokojený s časem 55:57. Šestý s časem 56:37 se z čista jasna objevil unavený Martin Kozojed. Nejmladší účastník zaběhl i žákovský rekord trati!!! Závod se vydařil i našim ironmanům Jakubovi (10. místo s časem 57:52) a Mírovi (35.místo a čas 64:48). Jirunovo 18. místo a čas těsně nad hodinu není určitě vypovídající a nedělám z toho žádné špatné závěry. V roce 2019 dá Jirka o sobě ještě hodně vědět. Pod hodinu deset se vešel i stále se lepšící Jiří Stuchlík st. (64.).

Fotogalerie zde zde

Tvrdá zimní příprava pokračuje již na Nový rok, kdy se naše žákovská elita odebere na běžkařské soustředění na Churáňov a další naši závodníci si zaběhají Sídlištěm nad Lužnicí.
V polovině měsíce nás čeká plavecký kemp ve Strakonicích, na přelomu ledna pak týmové zimní soustředění na Horské Kvildě.

Nezbývá tedy než popřát hodně sil, zdraví a úspěchů v roce 2019.