22.1.2019 - Krajský přebor v atletice (19.1. Praha Strahov)

Obrázek
Týden před žákovskými přebory jeli naši elitní běžci otestovat klopené zatáčky a tretry do strahovské nafukovací haly. Pro halový rozjezd jsme zvolili krutých 15 kol, tedy trať 3000 m.

Nejlepší z tria táborských triatlonistů byl dle očekávání Martin Kozojed, který s přehledem ovládl dorosteneckou kategorii, i když je věkem ještě žák. Časem 10:06 překonal svůj loňský rekord o 10 s. Třetí v této kategorii doběhl ještě o rok mladší Jakub Homola. Čas 10:31 byl na chlup splněný plán. Nejvíce na rychlý začátek závodu doplatil Ondřej Lemberka, který bral za čas 11:45 nepopulární 4. místo.a
Kluci startovali společně s kategorií dospělých a jejich nahecování vedlo k přepálení začátku, což mělo za následek rychlé tuhnutí a následné trápení. Na závod jsme šli z objemové přípravy, a proto nemáme odtrénováno mnoho laktátových tréninků jako atleti, kteří se na halu připravují. Každopádně tento závod byl dobrým ponaučením a testem aktuální výkonnosti.
V republikových tabulkách kluci okupují prozatím první, čtvrtou a sedmou příčku. Příští týden bude jejich hlavní tratí 1500m. Zmiňovanou trojici posílí ještě Kateřina Dvořáková (150m a dálka) a Ondřej Kozojed (800 m).
Vše směřujeme k tomu, abychom dostali alespoň jednoho z našich závodníků na Letní olympiádu dětí a mládeže do Liberce.


22.1.2019  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...