27.1.2019 - Krajský přebor žactva v atletice

Obrázek
Skvělými výkony se předvedli naši atleti při halových přeborech v Praze na Strahově. Hvězdou se stal Martin Kozojed se dvěma zlaty a jedním stříbrem.

Ondřej Kozojed (800 m, mladší žáci) - Ondra se po nevydařených závodech vrátil tam, kam patří a zabojoval. Časem 2:39 obsadil sice 4. místo, ale v hlavě svůj závod vyhrál. V republikových tabulkách se usadil na 17. pozici.

Kateřina Dvořáková se rozehřála dálkou (16. místo - 379 cm), aby vzápětí vyhrála svůj rozběh na 150 m. Úžasný čas 21,80 ji na bronz o pouhou jednu setinu nestačil. Ve svém ročníku byla první, v republice zatím devátá! Kačka má obrovský rychlostní potenciál, teď ho jen využít i při delších tratích.

Martin Kozojed (300 m) - trochu tak test toho, jestli funkční diagnostika nelže. Martin, ačkoli vytrvalec, má i výbornou rychlost a hlavně jeho tělo snáší vysokou hladinu laktátu. Časem 40,40 obsadil nečekané 2. místo, v republice je zatím devatenáctý.

Prioritou přeborů však pro nás byla klasická trať 1500 m. S Martinem jsme mířili na čas pod 4:40, což mu z daleka nevyšlo a 4:46 je trochu zklamáním. Doufáme, že hlavní příčinou byla pouze únava z vydařené třístovky. Povedený závod prožil Kuba Homola, který se lepší mílovými kroky. Za čas 4:51 bral za Martinem stříbro a v tabulkách je ve svém ročníku dokonce čtvrtý. Kompletní stupně vítězů doplnil Ondřej Lemberka, který si spravil chuť po bramborách z minulého týdne. Svůj nový osobní rekord posunul o 15 s na 5:06 a věříme, že i u Ondry letos padne magická hranice pěti minut.
Ondra a Martin (závodící v atletice za Bechyňský atletický klub) pak mohli slavit slavit titul i ve štafetě na 4x200 m.
Z atletického hlediska nás v nejbližší době čeká MČR v přespolním běhu (30.3. v Mladé Boleslavi), které nám zapadá i do aquatlonové přípravy.
Výsledky: zde
Fotogalerie: zde


27.1.2019  |  Michal Háša


Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...