6.3.2019 - Úvodní závod sezóny je tu!

Obrázek
Již tuto sobotu se nejméně 21 závodníku Triathlon teamu Tábor postaví k prvnímu závodu sezóny, jímž bude aquatlon v Českých Budějovicích.
Poprvé okusí závod republikové úrovně Terezie Fučíková, Vojtěch a Jan Uhlíkovi, Jan a Ondřej Lemberkovi a Eliška Říhová.

V kategorii 8-9 let budeme sázet na nesporné kvality Adama Šišky, který je jasným favoritem. O medaili mezi žáky 10-11 let se bude jistě chtít poprat Ondřej Hubáček, překvapit mohou Jan Lemberka či Václav Šoula. V mladších žácích by se na stupně vítězů chtěl podívat především Ondřej Kozojed. Ve starších žácích je pak jasným favoritem Martin Kozojed. Do první pětky by se chtěli prosadit i David Korous s Jakubem Homolou.

V dorostenecké kategorii bude černým koněm zatím nezkušená Eliška Říhová, která však prokazuje vynikající tréninkové ukazatele a stupně vítězů tak nejsou nereálné. Pokud závod sedne Michalu Macháčkovi či Robertu Kostlánovi, mohlo by cinknout i mezi chlapci. Junior Jiří Stuchlík se jede spíše otestovat před odletem na cyklistické soustředění na Mallorcu.

V hlavní kategorii přislíbil účast loňský mistr ČR v tomto odvětví Lukáš Červenka. Lukáš tuto sobotu závodil na EP v indoor triatlonu ve Francouzském Lievin a nevedl si vůbec špatně. Hladce postoupil do semifinále, kde mu pak o jednu příčku unikl postup do finále. V Budějovicích by měl být jeho hlavním konkurentem junior Radim Grebík.

Ve veteránech se tradičně budeme opírat o stabilní výsledky nestárnoucího Martina Korouse.

V Českých Budějovicích se bude válčit na několika frontách. Kromě bodů do Českého poháru bude rozhodovat i pořadí Jihočechů pro nominaci na Letní olympiádu dětí a mládeže. Tu mají takřka jistou Martin Kozojed a Robert Kostlán. Velkou šanci, vzhledem k menší konkurenci, mají i Eliška Říhová a Natálie Stuchlíková. Teoretickou šanci mají také Michal Macháček a Jakub Homola.

Pokud se někdo nestihl přihlásit, je zde možnost učinit tak přímo na místě.
Očekávání po dlouhé zimní přípravě jsou velká. Přijeďte proto zafandit přímo do nedalekých Budějovic!!!


6.3.2019  |  Michal Háša


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...