11.3.2019 - Aquatlon České Budějovice

Úvodní díl čtyřdílné série AQUATLON CZECHTRISERIES se odehrál v našem krajském městě. Skoro tři desítky sportovců Triathlon Teamu Tábor nešlo přehlédnout. Více než výsledky tentokrát udivovaly skvělé časy v bazénu i na běžeckém okruhu.

8-9 let
Jediným našim vítězem se stal Adam Šiška. Adam předvedl výkony, které hlava nebere. V 8 letech zaplaval 100 m za 1:41 a 1 km zaběhl za 3:54. O rok starší soupeře tak obsadil pouze do pozic sekundantů. Sedmý skončil po součtu disciplín Petr Münster, osmý Vojtěch Uhlík. V dívkách skvělým finišem pro páté místo dospurtovala Sára Nesnídalová, sedmá skončila Terezie Fučíková.

10-11 let
Ohromná bojovnost dovedla Ondřeje Hubáčka pro fantastické stříbro. Při své premiéře překvapil pátým místem nováček Jan Lemberka, který na příštích závodech bude již adeptem na stupně. Skvěle zvládli kombinaci plavání a běhu i Jan Uhlík (8.), Václav Šoula (9.) a Matěj Šiška (22.). Do elitní desítky proklouzla i Anna Jenčíková.

12-13 let
Pátá místa ukořistili Nikola Korousová i Ondřej Kozojed, který měl bronz na dosah. V druhé desítce skončili Matěj Homola (14.) a Oliver Nesnídal (17.).

Starší žáci
Početně i kvalitou nejnabitější pole závodníků a parádní divácký zážitek s emocemi pro naše barvy. Martin Kozojed jen těsně podlehl Janu Odehnalovi z Brna. Stejně tak doběhla na druhém místě Kateřina Mičková za výbornou Nikolou Chovanečkovou z Kopřivnice. Skvělým během se na páté místo posunul Jakub Homola, a tak trochu nečekaně porazil Davida Korouse. Ondřej Lemberka úplně nepotvrdil jinak dobrý běh a v cíli byl šestnáctý. Ondřej Ouška doběhl jako 23. Dvanácté místo Natálie Stuchlíkové by mělo stačit k potvrzení nominace na LODM.

Dorost, junioři
Robert Kostlán, jako nováček na dlouhých tratích, bral čtvrté místo. V běhu zabojoval a na páté místo se prokousal Michal Macháček. Junior Jiří Stuchlík průměrným výkonem obsadil páté místo.

Elite
Na startu se po těžkých soustředěních objevil i Lukáš Červenka. Nejlepší plavec mezi českými triatlonisty nejprve časem 4:13,9 pokořil rekord budějovického aquatlonu a pak si nečekaně dobře vedl i v běžecké části. Druhé místo v nabité konkurenci je skvělé a ukazuje na to, jak je Lukáš po zimní přípravě ve formě. V top ten skončil i Jan Vosejpka.

Veteráni
Druhým místem vstoupil do své další sezóny Martin Korous. Výkonnostní posun zaznamenal i Jiří Stuchlík starší, který se taktéž vtěsnal do desítky.

Jedno zlato a pětkrát stříbro, naplnilo očekávání z 80%. Mladší kategorie musím pochválit za bojovnost. U těch starších nebudu zakrývat lehké zklamání. Bohužel předešlá nachlazení a výpadky v tréninku se projevili a plavecká pohoda z ledna se vytratila. Věřím, že hlavně v létě budou kluci připraveni.
V letos vyrovnané soutěži týmů jsme obsadili 3. místo, které nenadchlo ani nezklamalo.