25.3:209 - Krajský přebor v přespolním běhu (Tábor, Komora 23.3.)

Obrázek
Letošní přebory nám výborně zapadly do tréninkového plánu a byla by škoda nevyužít závod v domácím prostředí. Tratě byly rychlé, slunce hřálo a našim se dařilo i mezi specialisty.

Atletická přípravka (1 km)
Skvělou formu posledních dnů prokázal Ondřej Hubáček, který si dokázal v dramatickém finiši poradit se všemi soupeři. S dvousekundovým odstupem doběhl na 4. místě Jan Lemberka. Výborný výkon a skvělý čas pod 4 minuty předvedl i sedmý Václav Šoula.

Mladší žáci (2 km)
Po vlažném začátku se Ondra Kozojed rozběhl k solidnímu výkonu, který mu ale stačil pouze na 4. místo, sekundu od bronzu.

Starší žáci (3 km)
V sólo závodě stylem start - cíl zvítězil dle očekávání Martin Kozojed, skvěle mu však sekundoval Jakub Homola. Kluky od sebe v cíli dělily pouhé čtyři sekundy. Skvěle si vedl i Ondra Lemberka. Do poslední chvíle bojoval o zkompletování medailové sbírky, bohužel Lemberkovým dnes byly přány jen brambory.

Dorostenky (3 km)
Ještě v polovině závodu to vypadalo na velký boj, který se nakonec nekonal. Eliška Říhová jasně ukázala, kdo má nejvíce natrénováno, své soupeřky utahala a doběhla si pro svůj první titul přebornice kraje.
Závody jsme absolvovali z plného tréninku a plnili čistě tréninkové požadavky. Někteří stihli před závody plavecký trénink a odpoledne přišla na řadu ještě i cyklistika. Příští týden čeká na bratry Kozojedovi a Jakuba Homolu MČR v přespolním běhu. Další týdny bude pokračovat po pauze aquatlonová sezóna.

Výsledky: zde

Foto: zde


25.3.2019  |  Michal Háša


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...