2.4.2019 - Mistrovství České republiky v přespolním běhu

Obrázek
Mladá Boleslav hostila mistrovství České republiky v přespolním běhu mládežnických kategorií. O své tituly bojovali dorostenci a starší i mladší žáci. Mezi velkým počtem startujících nechyběli ani 4 naši členové.
Nejlépe si vedlo Kateřině Mičkové. Kačka obsadila 8. místo v závodě, který překvapivě ovládla českolipská triatlonistka Kateřina Hadravová. Startovalo 88 starších žákyň.
Ve stejné kategorii chlapců jsme měli dvě želízka. Především Martin Kozojed se pokusil zabojovat o cenný kov. Na lepší soupeře bohužel neměl a jeho solidní čas stačil pouze na desáté místo. Podal však výkon na hraně možností a stal se nejlepším Jihočechem na šampionátu. Fantastický závod zaběhl jedenáctý Jakub Homola, který v této kategorii zůstává na rozdíl od Martina i příští rok. Na start se postavilo 94 závodníků.
Sedmnáctý doběhl v mladších žácích Ondřej Kozojed. V povedeném závodě porazil zlatého a stříbrného z krajského přeboru a ve svém ročníku byl dokonce pomyslně bronzový.

výsledky: zde

2.4.2019  |  Michal Háša

Zpět na články

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...