2.4.2019 - Mistrovství České republiky v přespolním běhu

Mladá Boleslav hostila mistrovství České republiky v přespolním běhu mládežnických kategorií. O své tituly bojovali dorostenci a starší i mladší žáci. Mezi velkým počtem startujících nechyběli ani 4 naši členové.
Nejlépe si vedlo Kateřině Mičkové. Kačka obsadila 8. místo v závodě, který překvapivě ovládla českolipská triatlonistka Kateřina Hadravová. Startovalo 88 starších žákyň.
Ve stejné kategorii chlapců jsme měli dvě želízka. Především Martin Kozojed se pokusil zabojovat o cenný kov. Na lepší soupeře bohužel neměl a jeho solidní čas stačil pouze na desáté místo. Podal však výkon na hraně možností a stal se nejlepším Jihočechem na šampionátu. Fantastický závod zaběhl jedenáctý Jakub Homola, který v této kategorii zůstává na rozdíl od Martina i příští rok. Na start se postavilo 94 závodníků.
Sedmnáctý doběhl v mladších žácích Ondřej Kozojed. V povedeném závodě porazil zlatého a stříbrného z krajského přeboru a ve svém ročníku byl dokonce pomyslně bronzový.