8.4.2019 - Červenka slaví vítězství, Říhová překvapivě třetí

Druhý závod čtyřdílné série aquatlonového poháru se odehrál v Mekce triatlonu Příbrami. Osm umístění na stupních vítězů předčilo očekávání a z hornického města jsme vydolovali o tři cenné kovy více než v předešlém podniku.

Hlavní závod

Nejrychlejší v početném startovním poli byl Lukáš Červenka a momentálně jasně vede i pohár. Příští týden na MČR v Jablonci nad Nisou bude obhajovat titul a věříme i v celkový pohárový triumf. Pak už se bude soustředit na první EP v portugalské Quarteiře.

Ke svému premiérovému závodu nastoupila bývalá akvabela Eliška Říhová. První závod pro nemoc oplakala doma v posteli, po závodě to byly skutečné slzy štěstí. Druhé místo mezi dorostenkami a třetí místo celkově nečekal nikdo. Eliška si tímto závodem zároveň vybojovala nominaci na Letní olympiádu dětí a mládeže.
Martin Korous obsadil tentokrát 4. místo, jako dvanáctý dofinišoval Jiří Stuchlík.

Žákovské kategorie

V celku hladce si se svými soupeři poradil Martin Kozojed a takřka nezadýchaný si doběhl pro snadné vítězství. Na 5. místě byl David Korous. Úžasný den a rostoucí formu ukázal šestý Jan Žirovnický. Nepopulární třináctku obsadil Ondřej Lemberka, dokončeným závodem mi udělal radost i José Musil.
Martina ve starších žačkách napodobila Kateřina Mičková. Osobní rekord v bazénu a lehký běh nedal šanci ani sestrám Červenkovým. Denisa uhájila alespoň bronz, čtvrtá byla Kateřina. Devatenáctou příčku obsadila Natálie Stuchlíková. Všechna děvčata se taktéž objeví na LODM.

V mladších žácích se ze sedmého místa po plavání prokousal až ke stříbru nejrychleji běžící Ondřej Kozojed. Poctivý výkon podal i Jan Zadražil.
V nabité kategorii mladších žaček potěšila devátá Kateřina Dvořáková i jedenáctá Adéla Neuschlová, zažívající ostrou premiéru na velkém závodě. Úspěšný vstup do velkého závodění má i Ema Straková.

Mezi chlapci 10-11 let byl díky famóznímu běhu opět úspěšný Ondřej Hubáček. Ve finiši doslova urval bronz. Jan Lemberka byl sedmý. Výrazně vylepšený osobní rekord v bazénu pomohl k osmému místu Václavu Šoulovi. Ani nováčci Eda Straka a Matyáš Ošmyk se závodu nezalekli a v nabité konkurenci se neztratili.
O zlato nejtěsnějším rozdílem přišel Adam Šiška v kategorii 8-9 let.
Za týden nás čeká vrchol jara a to MČR, kam pojedeme opět v plném nasazení.