14.4.2019 - Mistrovství České republiky v aquatlonu

Po roce zavítal šampionát opět do Jablonce nad Nisou. Letos z republiky ale vezeme o tři kovy více.

Jediné zlato vybojoval Lukáš Červenka a to v kategorii 23-39 let. V absolutním pořadí však nestačil na domácího Martina Semeráda, který byl na specifické, spíše krosové trati velmi silný a zaslouženě zvítězil. V celkovém hodnocení poháru Lukáš stále vede. Posledního dílu se nezúčastní, přesto by neměl skončit hůře než druhý.

Excelovala opět Eliška Říhová. Třetí v absolutním pořadí a druhá dorostenka. Sny se mění v realitu. Elišce chybí úvodní závod a tak bude čistě záležet na výsledku z Prahy. Pokud udrží formu, může být i třetí nejlepší Češkou v seriálu.

Skvěle načasoval formu i Martin Kozojed. Osobní rekord v bazénu a úchvatný běh, kde porazil i letošní mistra z krosu, mu však stačil pouze na druhé místo. V Českém poháru je Martin zatím první. Stříbro z města bižuterie si domu odváží i Kateřina Mičková, která by v poháru měla skončit druhá. Těsně druhý doběhl do cíle i Adam Šiška. Skvělým během se k bronzu prodral Ondřej Kozojed. V pohárových statistikách je prozatím druhý.
Po zranění a náročném soustředění se do závodního kolotoče vrátil Jiří Stuchlík. Jeho bronz byl nečekaný a hodně pomohl týmu.
Z jedenácté pozice po plavání se na čtvrté místo probojoval Jakub Homola. Jako nejlepší prvoročák staršího žactva je velkým příslibem do další sezóny. Medaile tentokrát těsně unikla čtvrtému Martinovi Korousovi a pátému Ondrovi Hubáčkovi. Z prvního místa na šesté nepovedeným během klesla Denisa Červenková. Sedmým místem si na poslední chvíli vybojoval nominaci na LODM Michal Macháček.
V nabité konkurenci se statečně rvali další naši triatlonisté: Kateřina Dvořáková (9.), David Korous (9.), Václav Šoula (10.), Matěj Homola (19.)

V týmové soutěži jsme obhájili stříbro, v hodnocení poháru i tak překvapivě vedeme před triatlonisty Zlína.

Rozuzlení pohárové matematiky nás čeká za dva týdny v Praze. Mezi tím čeká naše závoďáky soustředění (17.-22.4.) v Labe Areně.

Výsledky: zde a