29.4.2019 - Aquatlonová sezóna úspěšně zakončena závodem v Praze

Obrázek
Poslední díl nejvyšší aquatlonové série v Česku byl završen úspěšným dobytím Chodovské tvrze, kde se odehrála zásadní běžecká část. Rekordní účast zaručila opravdu dramatické souboje, které měli pro naše závodníky povětšinou šťastný konec.
Pod velkým tlakem byla kometa celé sezóny Eliška Říhová. Díky výborným předešlým výsledkům se od ní hodně očekávalo. V bazénu z toho byl ale až 13. čas a nejhorší výkon roku. V běžecké části pak na nic nečekala a renomované soupeřky předbíhala rozdílem třídy. V cíli z toho bylo druhé místo mezi ženami a vítězství mezi dorostenkami. V pohárových propočtech se pak Eliška vyhoupla na nečekanou druhou pozici.
V závodě zazářil i junior Jiří Stuchlík. Jirka se necítil ani v jedné části v optimální pohodě, přesto je jeho momentální výkonnost vynikající. První vítězství na české scéně je dalším krokem a novou motivací, jak se prosadit i mezi tvrdou evropskou špičku. V seriálu obsadil výborné druhé místo.
Do týmové matematiky skvěle zapadl čtvrtým místem dorostenec Michal Macháček. Nejlepší výsledek snad Míšu povzbudí do další řehole tvrdých triatlonových tréninků. Ve veteránské kategorii nezklamala stálice Martin Korous. Jeho druhé místo doplnil osmý Jiří Stuchlík st.
Nejpočetnější zastoupení jsme měli tradičně mezi žáky.
S přehledem si pro další vítězství doběhla Kateřina Mičková. V poháru pak skončila druhá se stejným bodovým ziskem jako vítězka. Vítězství v celé sérii pak trochu hořce mohl oslavit Martin Kozojed. Po otřesu mozku a hospitalizaci v nemocnici sledoval své soupeře jen na dálku. Martina v kategorii starších žáků skvěle zastoupil Jakub Homola. Stíhací jízda v běhu vynesla Kubovi první stupně sezóny. Zlato nebylo daleko, ale stříbro bylo maximem. O dvě desetiny podlehl v boji o bronz David Korous. Čtvrtý je nakonec i v poháru, když ho posledním závodem z medailových pozic odsunul právě Homola.
V mladších žácích se po nezdařeném plavání prodral k bronzu Ondřej Kozojed. Bronz z loňského roku obhájil i Ondřej Hubáček.
Soutěž týmů jsme v Praze s velkým náskokem opanovali a tím si zajistili zlatý hattrick v nejvyšší české soutěži v této populární odnoži triatlonu.
Nejlepším českým aquatlonistou pro rok 2019 se stal Lukáš Červenka!!!

Detailní výsledky dalších našich sportovců naleznete na: zde

Pohárové statistiky zde: zde

Foto od Romana Kozojeda zde


29.4.2019  |  Michal Háša


Zpět na články

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...