29.4.2019 - Evropský pohár Quarteira

Obrázek
Jihoportugalské město Quarteira zvolil Lukáš Červenka jako vstup do další triatlonové sezóny a na dálku sledoval, jak se rozuzlí český aquatlonový pohár. Jako vynikající plavec si Lukáš na tento závod věřil. Rozbouřený Atlantik většinou rozhoduje závod a tentokrát tomu nebylo jinak.

Lukáš závod zhodnotil takto:
Výkonnostně jsem na první skupinu měl, bohužel hned v úvodu jsem dostal několik ran do hlavy a zbytek závodu se tak spíše topil uprostřed početného pole. Na kole jsem pak odvážně dotáhl třetí skupinu do druhého balíku. Iniciativa na kole mi však vzala hodně sil a poznamenala horší běh.
Lukáš po závodě (27. místě) nešetřil s kritickými postřehy. K tomu aby jsme se více prosadili na evropských kolbištích, musíme zhubnout a tím i zrychlit v běhu já navíc hodně běhám přes paty a tudy cesta k vítězství nevede.
Náplastí do Portugalska byla zpráva z Prahy, kde Tomáš Zikmund nečekaně porazil favorita Martina Semeráda a tím Lukášovi spadl do klína triumf, který už nebyl v jeho režii.

Výsledky: zde


29.4.2019  |  Michal Háša


Zpět na články

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...