10.5.2019 - Čeká nás závody nabitý květen

Obrázek
Slavata triatlon tour (Tábor, Komora 9.5.)

Pro získání jistoty v depu zvolili někteří naši začínající triatlonisté pohodový dětský duatlon pořádaný Tomášem Slavatou. Pořadí nebylo tentokrát důležité. Jako první proťali ve svých kategoriích cílovou pásku Adam Šiška, Jakub Jenčík, Jan a Ondřej Lemberkovi. Na druhém místě stanul Matěj Šiška a bronz získala Anna Jenčíková.


Krajský přebor v duatlonu (Tálín 11.5.)

Tradiční zahájení Jihočeského poháru a Junior cupu se letos musí obejít bez našich největších es. V mladších kategoriích však budeme silní. O dres krajského přeborníka budou usilovat především Adam Šiška, Ondřej Hubáček a Ondřej Lemberka. Mezi dospělými bude naší největší nadějí Vojtěch Vacek. Budeme zvědaví i na výkony našich nováčků.
Hlavní trenér a servisák akce bude Tomáš Macháček, který najede našim závodníkům technickou trať plnou zatáček.

Český pohár v triatlonu (Zlín 11.-12.5)

Nová destinace v českém kalendáři otevře sezónu dříve než jsme zvyklí. Na závodníky čeká super sprint, plavání ve vyhřívaném venkovním bazénu, intervalové i hromadné starty, kopcovitá cyklistika a nedělní štafety. Pro žákovské kategorie je to jediný nominační závod na Závod olympijských nadějí. O reprezentační dres budou v nabitém startovním poli usilovat především Martin Kozojed a David Korous. Skvělou formu má i Jakub Homola, teoretickou šanci živí i Jan Žirovnický. Mezi dívkami bude chybět zřejmě Kateřina Mičková, kterou se bude snažit nahradit Denisa Červenková. Pekelný křest čeká Elišku Říhovou. Comeback po dlouhých letech chystá Eva Kolomazníková, která přijede podpořit především štafetu. V hlavním poli budou naše největší šance na bedrech Lukáše Červenky a Jiřího Stuchlíka.
V žákovských štafetách budeme obhajovat titul. Mezi dospělými se pokusíme taktéž dostat mezi nejlepší trojku.


10.5.2019  |  Michal Háša


Zpět na články

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...