12.5.2019 - Supersprint Zlín 11.5. (Český pohár 2019)

Úvod Triathlon Czechtriseries obstarala novinka v podobě populárního supersprintu. Na závodníky čekalo 8 bazénů (200 m), 3 cyklistické okruhy se stoupáním po hrubých dlažebních kostkách a technický sjezd (4,5 km) a závěrečný běh po atletickém oválu (1,2 km). Většina našich závodníků okusila hořkost triatlonu a chyby se kupily víc než je zdrávo.

Mladší žáci
Poprvé v sezóně se z vítězství zaradoval Ondřej Kozojed. Ondra vyhrál i přes ohromnou chybu, kdy v depu nemohl najít své místo na uložení kola. Nikola Korousová urvala přehazovačku. Závod nevzdala a dokončila závod na 9. místě. Bez defektu by zajisté bojovala o medaili.

Starší žáci
Životní závod zajel David Korous. Stříbrná medaile ho zároveň nominovala na Závod olympijských nadějí. Až „3.“ skončil favorit Martin Kozojed, který ztratil naději na lepší umístění na kole. Krásné 4. místo i přes velkou bolest vybojoval Jakub Homola. Jan Žirovnický zamotal tkaničku boty do řetězu a bral až 12. místo. Ještě horší scénář čekal na Denisu Červenkovou. Denča nedodržela špatně vyznačené okruhy a byla diskvalifikována. Přišla tak o stříbro. Natálie Stuchlíková s respektem absolvovala jako 14.

Ve starších kategoriích čekala na závodníky nejprve kvalifikace a odpoledne finálový blok.

Finále C si vyjel Michal Macháček a dokončil v něm na 6. místě. Mezi dorostenci skončil třináctý. Devátý v B finále a druhý v kategorii čtyřicátníků byl Martin Korous. V ženském B finále vyhrála Eva Kolomazníková, která se po desetileté závodní pauze vrátila 4. místem mezi elitními ženami. Při své triatlonové premiéře se do finále A dostala Eliška Říhová. Poradila si i se zrádnou cyklistikou a její 7. místo mile překvapilo. Ve finiši si připsala i skalp Heleny Kotopulu, stříbrné z Havajského ironmana. V dorostenkách brala bronz. Mezi muži se do elitní české šestnáctky dostali hned tři táboráci. Dvanáctý a třetí mezi dorostenci byl Robert Kostlán, šestý a 2. v juniorech Jiří Stuchlík a druhý celkově Lukáš Červenka.