13.5.2019 - První díl Jihočeského poháru 2019, Tálín

První díl Jihočeského poháru máme za sebou. Tálín nám připravil deštivé počasí a tím se terén cyklistického okruhu stal náročnějším. Sešlo se zde 23 našich závodníků, přivezli jsme celkem 12 cenných kovů a z toho pět mistrovských titulů.

Naši benjamínci v kategorii 6-7 let obsadili hned všechny tři bedny, na prvním místě se umístil nováček Matěj Dvořáček, druhé místo obsadil Jakub Jenčík a třetí doběhl Jakub Hubáček.

Mezi dívkami zvítězila Bětka Šoulová, bronz brala Anička Fučíková a pátá byla Deniska Stuchlíková.

V kategorii 8-9 let získal bez zaváhání mistrovský titul Adam Šiška.
Stříbro v dívkách vybojovala Terezie Fučíková.

V nejpočetnější kategorii 10-11 let se na druhém místě umístil Ondřej Hubáček. Při svém prvním duatlonu si skvěle vedl Jan Lemberka, který doběhl sice na nepopulárním, ale úspěšném 4. místě. Václav Šoula i přes kolizi v náročném cyklistickém terénu skončil 6. S promáčenou tratí se statečně poprali i Eduard Straka (8.), Matěj Šiška (11.), Matyáš Ošmyk (12.) a Petr Kobliha (13.)

Nejlepší dívkou se v této kategorii se stala Anička Jenčíková, která se tak mohla radovat z mistrovského titulu.

V kategorii 12-13 let byl z Táborského týmu nejlepší Matěj Homola, který doběhl na pátém místě, za ním pak skončil 6. Jan Zadražil.

Mezi dívkami si pro stříbro doběhla trochu zklamaná Kačka Dvořáková. Zde nás také reprezentovala Adéla Neuschlová (6.) a Ema Straková (7.).

Kategorii 14-15 ovládl při své duatlonové premiéře Ondřej Lemberka, který všechny své soupeře nechal za sebou více než minutu a oblékl tak mistrovský trikot. 6. skončil José Musil.

Dále nás reprezentoval Vojtěch Vacek, který zablácený k nepoznání doběhl na celkovém 7. místě, ve své kategorii bral stříbro.

Všichni naši závodníci si zaslouží pochvalu! Jako tým jsme si závod užili i přes nepřízeň počasí.