16.5.2019 - Český Pohár pohár štafet Zlín 2019

Obrázek
Druhý den zlínského triatlonového svátku byly na programu štafety. Naše dva týmy i přes velké improvizace v sestavách nezklamaly a závodníci zajeli možné maximum.
Žákovskou štafetu rozjela Denisa Červenková a na svém úseku si spravila chuť ze sobotní diskvalifikace. Do poloviny svého úseku vedla a na favorizovanou vítězku Natálii Fraňkovou neztratila mnoho. Jako druhý přišel na řadu David Korous, který svým excelentním výkonem stále držel optický kontakt s čelem závodu. Na třetím úseku, hned v úvodu cyklistiky, přišel defekt zadního kola Natálie Stuchlíkové a zdálo se být po závodě. Natka však statečně dokončila a dokonce udržela štafetu na třetí pozici. V závěrečném úseku podal heroický výkon Martin Kozojed, když dokázal smazat velký náskok Plzně a vydřel druhé místo. V poháru jsme však vyhráli, protože vítězná štafeta z Příbrami byla složená ze dvou oddílů.
V elitních štafetách startovala Eva Kolomazníková, která splnila svůj úkol a rozjela štafetu na 5. místě. Na druhém úseku zářil Lukáš Červenka, který nás posunul na 3. místo. Eliška Říhová i přes spadlý řetěz zajela skvěle a udržela medailovou pozici. Na čtvrtém úseku Jiří Stuchlík už bez problémů bronz uhájil až do cíle.

Fotogalerie 1.: zde
Fotogalerie 2.: zde
Fotogalerie 3.: zde


16.5.2019  |  Michal Háša


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...