27.5.2019 - Český pohár , INTERTECH TRIATHLON SUPERPRESTIGE 2019 (Brno 25.5.)

Po nevydařeném Polsku si spravil chuť Lukáš Červenka. V plavecké části dominoval a na cyklistiku šel se čtvrt minutovým náskokem. Na kole ho pak dotáhl pozdější vítěz Jan Volár s další trojicí závodníků. Do poslední části vbíhala tedy pětice závodníků. Lukáše tentokrát nepostihla žádná krize, statečně bojoval s olympionikem Janem Čelůstkou, kterému těsně podlehl a cíl protnul jako třetí, ve své kategorii byl druhý.
Stříbro si z Brna odváží i Jiří Stuchlík. Výsledek skvělý, ale s výkonem spokojení nejsme. Jirka čeká na lepší klimatické podmínky. Voda 16°C není to, v čem by si liboval. Ve všech třech disciplínách to byl výkon pod jeho možnosti.
V řadě senzačních výsledků pokračuje Eliška Říhová. Po výborném plavání jí soupeřky nadělily velký ranec na kole. V běhu pak předvedla neskutečnou stíhačku, která jí stačila na celkově 8. místo. Z Češek byla dokonce šestá, v dorostenkách 3.
Těsně pod stupni dokončil Martin Korous. V dorostencích se tentokrát vůbec nedařilo Robertu Kostlánovi. Jeho 9. místo je zklamáním. Po rychlém kole se nedokázal rozběhnout. Na své poměry solidní výsledek předvedl desátý Michal Macháček.