4.6.2019 - CZECHMAN KIDS, Český pohár 2019

Obrázek
Den po tradičním velkém Czechmanovi přišli na řadu žáci, kteří nastoupili ke svému druhému poháru. Po trochu netradičním a ne moc vypovídajícím závodě ve Zlíně nás čekal plnohodnotný triatlon s plaváním v překvapivě teplém písníku Hrádek.
V mladších žácích nastoupili Kateřina Dvořáková, Nikola Korousová a Ondřej Kozojed. Ondra si bohužel cyklistiku odjel sám. Vedoucí balík měl však stále na dohled a bojoval s nepřízní osudu. V běhu pak podal letos tradičně dobrý výkon a získal pohár za třetí místo. Bronz měla na dostřel i Nikola Korousová, nakonec z toho ale byly jen brambory. Po vydařeném plavání a kole se v běhu propadla Kačka na konečné 6. místo.
Úžasnou podívanou předvedli starší žáci, kde hráli prim i naši závodníci. Po plavání se postupně sjel dvanáctičlenný balík, kde figurovali i Martin Kozojed, Jakub Homola a David Korous. Vinou chyby při naskakování skupina těsně odjela Janu Žirovnickému. Dobře zabudovaná v první dívčí skupině byla překvapivě i Natálie Stuchlíková.

Rychlým druhým depem se do čela závodu dostal Martin Kozojed a vedení uhájil až do cíle. Úspěch táborských barev podtrhl životním výkonem třetí Jakub Homola. David v běhu na nejlepší nestačil a musel se spokojit až s osmým místem. Špatného průběhu mohl litovat dvanáctý Jan Žirovnický. Po slibné polovině závodu se na deváté místo propadla Natálie Stuchlíková.
Příští týden nás čeká ČP v Příbrami. V rámci jeho programu se bude konat i Závod olympijských nadějí. Z tuctu žákovských reprezentantů je hned pětice z táborského klubu. Největší naději bude mít určitě Martin Kozojed. V dorostenecké kategorii si reprezentaci vyjel Robert Kostlán (loni druhý v žácích) a Eliška Říhová. Na programu bude i republikové mistrovství týmů a v neděli pak týmových štafet žactva a elity.

Výsledky: zde

Fotogalerie: zde


3.6.2019  |  Michal Háša


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...