10.6.2019 - Martin Kozojed ovládl mezinárodní Závod Olympijských Nadějí, Aktualizováno o video a foto!!

O uplynulém víkendu se na Příbramském triatlonovém festivalu odehrálo několik bitev. Válčilo se o body do Českého poháru nejen jednotlivců ale i týmů. Součástí víkendového festivalu bylo také mistrovství ČR týmů a štafet a především mezinárodní Závod olympijských nadějí.
Zákusek před hlavním chodem obstaral vítězný Adam Šiška a bronzový Ondřej Kozojed a pak se šlo na věc.

Na start ZON starších žáků se postavilo rekordních 52 borců. Čtyři sta metrů dlouhá plavecká část o ničem nerozhodla a již v úvodu cyklistiky se vytvořila osmnáctičlenná vedoucí skupina. Zde figurovali a dobře si hlídali případné chyby krom Martina i Jakub Homola a David Korous. Po druhém depu už byl první Martin Kozojed, za ním pak smečka pronásledovatelů. Tempo bylo opravdu pekelné, ale Martin ho dokázal ještě vystupňovat. Pro Martina a vlastně celý český triatlon je to bomba, protože v minulosti bylo velmi těžké získat medaili, natož vyhrát. Společně se třetím Šimonem Michálkem (PK JH) a sedmým Jakubem Homolou pak vyhráli týmovou soutěž před dosud neporazitelnými Maďary. Mezi děvčaty byla po nemoci čtvrtá Kateřina Mičková. I ona si s týmem starších žaček odváží zlato. Po nadějném úvodu došly síly Denise Červenkové, která skončila nakonec dvanáctá.

V dorostencích odjel dobrý závod čtrnáctý Robert Kostlán. Nebýt utrápeného běhu, mohl pomýšlet dokonce na první desítku. Dobrý konečný výsledek si na cyklistice odstřelila Eliška Říhová, která byla v cíli jako čtvrtá Češka a tudíž těsně přišla o stříbrnou medaili dorosteneckého týmu.
Ten samý osud potkal i Jiřího Stuchlíka. Ten dokonce přišel o týmové zlato českých juniorů. V republikové soutěži týmů jsme získali bronz.

Výsledky: zde

V neděli byly na programu týmové štafety, kde se pro změnu hrálo o republikové medaile.

Jako první odstartovalo dvacet šest žákovských týmu, mezi nimi i tři táborské.
První úsek skvěle rozjel Jakub Homola, který předával na prvním místě Kačce Mičkové. Tu na kole předjela maďarská závodnice a získala tak rozhodující náskok. Martin Kozojed už po celou dobu svého úseku držel zhruba stejný odstup a dovedl štafetu k republikovému titulu. Úspěch podtrhla "béčková" štafeta (David Korous, Denisa Červenková, Jan Žirovnický), která má bronz.
Dospělou štafetu nad očekávání dobře odstartoval Jiří Stuchlík. Hana Kolářová se až do cyklistiky dokázala udržet na čele. V běhu však neodolala dravým soupeřkám. Na třetím úseku dotáhl táborský tým pro republikový bronz skvělý Lukáš Červenka. První úsek naší druhé štafety měl na starost Robert Kostlán, který ale hned v úvodu dostal bombu od skoro dvoumetrového Jana Volára. Monokl a prasklé brýle nezabránili tomu, aby bojoval dále. Na druhém úseku excelovala Eliška Říhová. Michal Macháček pak přivedl štafetu do cíle na pěkném sedmém místě.