16.6.2019 - Z MČR v terénním triatlonu vezeme domu 5 medailí

Obrázek
Pátek- Aquatlon

V rámci čtvrtého ročníku Triatlonového festivalu v Plzni se konal aquatlon. V početně obsazených dětských kategoriích hráli prim i Táboráci. Z vítězství se radovali Adam Šiška i oba bratři Kozojedové. Stříbro vybojovali oba bratři Homolovi i Vojtěch Vacek. Třetí místo ukořistili Jan Uhlík a Kateřina Dvořáková. Kačka bohužel hned po startu ve vodě šlápla na ostrý předmět, přesto závod dokončila. V nemocnici to spravily 3 stehy. Pátý dorazil do cíle Matěj Šiška.

Výsledky: zde

Sobota- MČR

8-9 let
V mistrovském závodu v terénu až těsně ve finiši přišel o zlato Adam Šiška. Na toužený titul nedosáhl kvůli malinko horšímu plaváním a tradičně pomalému prvnímu depu.

10-11 let
Při svém vůbec prvním triatlonu bere z MČR stříbro překvapivě Jan Uhlík. Honza podal na nováčka bezchybný výkon ve všech disciplínách triatlonu a je mezi našimi medailisty největším překvapením. Pátý dokončil Matěj Šiška, který základ ke skvělému výsledku položil na kole.

12-13 let
Další stříbro do sbírky přidal Ondřej Kozojed. Ondra pak po závodě řekl:"Rozhodující ztrátu jsem nabral při sjezdech a v technických pasážích, do kopce mi to jelo dobře." Díky kvalitnímu běhu dokončil na druhém nejvyšším stupínku.

14-15 let
Zde jsme si brousili drápy na kompletní stupně, což se málem podařilo. Nejhorší z tria táborských byl překvapivě Martin Kozojed. Po závodě nám reálně sdělil: "Nešlo o žádný defekt ani problém v technických pasážích. Na kole mi to prostě dnes nejelo." Přes to všechno se Martin pokusil smazat minutovou ztrátu, což se nakonec nepovedlo a na stupně mu chybělo pouhých 9 sekund. Mnohem lépe si na cyklistice vedli David Korous i Jakub Homola. Do druhého depa však dorazili jako druhý a třetí. V běhu pak brzy stáhli malý náskok domácího závodníka a oba běželi vstříc svým prvním individuálním medailím z republiky. Titul v běhu nakonec vyválčil Jakub Homola a získal pro naše barvy jedinou zlatou medaili. Spokojený v cíli mohl být i stříbrný David Korous.
Výsledky: zde

Závod dospělých
V hlavním závodě dospělých pak zazářil svým dosavadním maximem Vojtěch Vacek. V obrovské výhni se po ne zcela vydařeném plavání dokázal dostat dopředu a dokončil na velmi pěkném čtvrtém místě.
fotogalerie 1: zde#
fotogalerie 2: zde#


16.6.2019  |  Michal Háša


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...