19.6.2019 - JP Ratmírov zářil červenými barvami!

V sobotu 15.6.2019 se naši závodnici zúčastnili Jihočeského poháru v Jindřichově Hradci na Malém Ratmírově. Závod doprovázelo slunečné počasí s teplotami přes 30 stupňů.

Na úvod jsme mohli sledovat triatlonový závod 400 m plavání, 10 km na kole a 1,5 km běh. Tuto trať doběhl na 2. místě Robert Kostlán, který svou kategorii (16-19 let) vyhrál. Za ním pak doběhl Jirka Stuchlík, kterému závod úplně nesedl, byl tak 2. v kategorii (16-19 let) a 3. celkově. Dále nás zde reprezentoval David Macek (24.), Josef Vítů (25.) a Jiří Stuchlík st. (28.), všichni tři se zároveň umístili na 7. místě ve své kategorii.
Mezi dorostenkami a juniorkami byla vítězná Eliška Říhová (celkově 13.)

Po tomto závodu přišel na řadu Junior Cup, který odstartovali naši nejmenší.
Zde ukořistil zlato Jakub Jenčík, který běžel jako střela, za ním bral stříbro Matěj Dvořáček a bramboru si odnesl Jakub Hubáček. Dívčí kategorii vyhrála Deniska Stuchlíková a stříbro si odnesla Bětuška Šoulová.

V osmiletých ukázal Vojtík Uhlíků svou bojovnost, když porazil o hlavu většího soupeře a získal tak mistrovský titul.

Kategorie 10-11 let, opět nejnabitější, zde jsme měli i my hned několik reprezentantů. Bohužel na prvního domácího Antonína Valdu, tentokrát nestačil ani jeden z našich závodníků. Stříbro získal díky povedenému plavání a rychlému depu Jan Lemberka, za ním pak doběhl bronzový Ondřej Hubáček. Čtvrtý Váša Šoula nabral ztrátu při plavání, kde se pošťuchoval se soupeřem, za ním doběhl Eduard Straka, dále Matyáš Ošmyk 7. a Petr Kobliha 9.
Mezi dívkami zde byla úspěšná Anička, která získala stříbro a bronzová Adélka Šimáková.

V kategorii 12-13 let i přes ne úplně chvalné plavání získala mistrovský titul Nikča Korousová.
4. se umístila Adélka Neuschlová a 6. Ema Straková.

Chlapeckou kategorii 14-15 let vyhrál stylem start-cíl Honzík Žirovnický, výborně si vedl i Ondřej Lemberka, kterému se vydařilo plavání a získal stříbrnou medaili.
Mezi dívkami si pro zlato s úsměvem doběhla Natka Stuchlíková.

Příští závod této série nás čeká 6.7.2019 v Tálíně, kde by se měli sejít všichni naši závodníci. Tak přijďte fandit!