1.7.2019 - LODM cinkala pro tým zvuky všech medailí

Obrázek
Žáci

V 10 hodin se jako první na start postavili Martin Kozojed a Votičák David Korous v konkurenčních barvách Středočeského kraje. V tu dobu už teploty ve stínu šplhaly ke 30°C a tak nejpříjemnější částí závodu bylo 300 metrů dlouhé plavání. Martin vylézal z vody až šestý, David na konci první desítky. V tu chvíli byl již odjetý domácí závodník Jiří Tuž, za ním se pak vytvořila silná skupina pronásledovatelů i s našimi borci. Na kopcovité trati skupina pomalu stahovala náskok na uprchlíka. Martin zvolil opět správnou strategii, kdy 10 km dlouhou cyklistiku přežil v běžeckých botách a tak se po druhém depu rázem ocitl na čele závodu. Za zády si však vezl výborného běžce Jana Odehnala (několikanásobný mistr ČR v atletice). Dotáhl se i skvělý Tomáš Knejzlík a o drama bylo postaráno. Ostatní v běhu pekelnému tempu nestačili. Martin si věřil a diktoval tempo, které mu vyhovovalo. Posledních 500 metrů odrovnalo i oba soupeře. Na krásném šestém místě finišoval David Korous.

Žákyně
Už v úvodní části ukázala, jakou formu si do Jablonce přivezla Kateřina Mičková, hájící barvy Vysočiny. Bohužel v prvním depu nejprve nemohla najít kolo a poté měla velký problém s nazouváním jedné boty. Přesto na kolo nasedala s náskokem jako první. I cyklistika Kačce sedla famózně a svůj odstup na skupinu za ní dokázala navýšit. V běhu už si náskok s přehledem pohlídala. O 13 sekund za ní se objevila také již brzy táborská Kateřina Hadravová hájící barvy domácího Libereckého kraje. Se skvělou formou se bohužel nepotkala Natálie Stuchlíková a těžkým závodem se protrápila až na 22. místo.

Dorostenci
Po průměrném plavání se do silné druhé cyklistické skupiny dostal i Robert Kostlán. Na chlapce čekalo šest opravdu brutálních stoupání (místy i přes 20%) k biatlonovému areálu Břízky. Robert měl dobrý den a silové pojetí cyklistiky se mu líbilo. Postupem času se podařilo dojet dva uprchlíky a čekalo se na to, komu zbyde na běh nejvíce sil. Bertík si nakonec doběhl pro skvělé 5. místo a rozhodně nezklamal. Jako jedenáctý dokončil Michal Macháček.


Skvěle úvodní bitvu ve vodě zvládla naše Eliška Říhová a pak se čekalo, co s ní udělá enormně těžká cyklistika, kterou má zatím hodně podprůměrnou. Při tréninku kopec ani jednou nevyjela a musela ho běhat. Při závodě to bylo lepší, přesto ztráta na jakoukoliv medaili se vyšplhala na propastných 160 sekund!!! Eliška však horko-nehorko, kopec-nekopec, šla urputně za svým snem. Ta holka nikdy nic nevzdá a 500 metrů před cílem už byla třetí. Ač byla bronzová, tak ze svého výsledku měla stoprocentně největší radost. Pohádka, kterou snila, měla šťastný konec a to nebylo všechno. Fotografie netřeba komentovat.

STŘEDA - ŠTAFETY

Žákovská

Z jasného vítězství se mohla radovat štafeta Libereckého kraje, jehož součástí byla i naše Kateřina Hadravová. Štafeta Jihočeského kraje měla na první části Šimona Michálka. Favorit plaveckého úseku však dostal ve vodě několik ran a vylézal s osudovou ztrátou na Jiřího Tuže z později vítězné štafety. Na druhém úseku nesla obrovskou zodpovědnost Natálie Stuchlíková. Ta ovšem nemá formu, jihočeská štafeta dostala obrovský zásek a propadla se celkovým pořadím hodně dozadu. Z nemožné situace se pokusil něco vykřesat po předchozím dni hodně unavený Martin Kozojed. Nadlidský výkon stačil na nepopulární, ale přesto výborné 4. místo.

Dorostenecká

Dorostenecká štafeta byla čistě složená z našich odchovanců. Na prvním úseku prokázal výbornou formu Robert Kostlán, který až do běhu držel čelo závodu a předával Elišce Říhové. Ta hned v úvodu plavání ztratila čip, což na klidu rozhodně nepřidalo. Na lehčí cyklistické trati zajela svůj doposavad nejlepší výkon a do běhu vyrážela nečekaně jako 3. Její běžecká výkonnost je natolik dobrá, že již v polovině svého běžeckého úseku posunula jihočeskou štafetu do čela a získávala cenné sekundy pro Michala Macháčka. Ten měl pak před svou cyklistickou částí se svým souputníkem skoro minutový náskok na silnou dvojici Juránek, Marek (1. a 3. z individuálního závodu). Po kole to bylo ještě solidních 25 sekund, ale vyčerpání z rychlé cyklistiky bylo znatelné a v úvodu běhu Míša vůbec necítil nohy. Toho využil Juránek k rychlému dotáhnutí. Míša pak bojoval až do konce a favoritovi vítězství určitě nedal zadarmo a získal skvělé stříbro pouhé 3 sekundy od zlata.

ODM: zde
Výsledky: zde
Foto: zde
TV: zde
Sociální sítě: zde

Na trati 1500 metrů si až nečekaně dobře vedl Jakub Homola. Překvapivě se desátým nejrychlejším během dostal do finále, kde svou pozici ještě dokázal vylepšit a jako prvoročák, specialista triatlonista obsadil 8. místo časem 4:26,2. Kdo ví, jak by dopadl v triatlonu. Jsem přesvědčený o tom, že medaile nebyla nereálná. Tratě a distance by Kubovi rozhodně vyhovovaly.


1.7.2019  |  Michal Háša


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...