3.7.2019 - Krajský přebor dospělých v triatlonu (Holubov 28.6.)

Obrázek
V závodně nabitém období si našli chvilku někteří naši eliťáci a doplnili skupinku hobíků, aby si společně užili další díl Jihočeského poháru v triatlonu, který měl zároveň statut krajského přeboru.

Po plavecké části jsme měli ve vedoucí čtyřčlenné skupině naše dva borce. V nejtěžším stoupání pak ale jako první odpadl Robert Kostlán, později stejný osud potkal i Jirku Stuchlíka. V běhu si ale vedli dobře a v absolutním pořadí skončili na třetím a čtvrtém místě. V kategorii M1 (do 20 let), si poté oba o jedno místo polepšili.

V kategorii M4 zvítězil Martin Korous, který byl celkově desátý. Ve stejné kategorii jsme měli ještě i čtvrtého Míru Richtera (22.) a čtrnáctého Jiřího Stuchlíka st. (44.).

Vojtěch Vacek se po dobrém výkonu na kole propadl na 24. místo, v kategorii M2 obsadil sedmou příčku. Devátý pak doběhl do cíle Josef Vítů.
Celkově druhá mezi ženami dorazila do cíle Eliška Říhová. Svou kategorii Z1 ovládla. V ženách Z4 pak na bronz dosáhla Jitka Dušková, pátá byla Petra Kincová a hned za ní Miroslava Uhlířová.

Další díl seriálu se bude konat v tradiční baště u Tálínského rybníka a to 6. července. Tentokrát starší kategorie doplní i mládež, která se v současné době kvalitně připravuje na soustředění ve Smilových Horách


3.7.2019  |  Michal Háša


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...