7.7.2019 - Jihočeský pohár v triatlonu Tálín (6.7. sobota)

Obrázek
V rámci ukončení soustředění jsme se zase po roce ocitli na tálínské návsi, kde se konal další díl Jihočeského poháru a Junior cupu v triatlonu.
Nové kombinézy byly opravdu vidět jak svými jasnými barvami, tak i tím, že byly vždy v popředí.

K jednotlivým startům nás nastoupilo 40, z toho 27 v dětských kategoriích. Domu odvážíme 10 zlatých, 7 stříbrných a 4 bronzové medaile.

Junior cup

Pro špatnou kvalitu vody se pro kategorie do 10 let změnil triatlon v mini duatlon, což nás velmi mrzelo. Zlato si odvážejí Jakub Jenčík, Adam Šiška, Alžběta Šoulová a Anna Jenčíková. Stříbro vybojovali Matěj Dvořáček a Denisa Stuchlíková. Bronz je pak v držení Jana Lemberky.
Mladší žáci a starší žáci již zažili klasický triatlon, i když plavání v mělkém rybníce nahrazuje spíše běh a delfíní skoky. V těchto kategoriích vládneme Evropě a závody se tak změnily spíše v kontrolní oddílové testy, kdy soupeři stáli na startu pouze v roli sekundantů. Mezi mladšími žákyněmi zvítězila Nikola Korousová před Kateřinou Dvořákovou. Starší žákyně vyhrála Natálie Stuchlíková. Mladší žáky ovládl Ondřej Kozojed, výkonnostní progres zaznamenal i čtvrtý Matěj Homola. Ve starších žácích bylo prvních sedm z naší líhně. Dle očekávání vyhrál Martin Kozojed před Davidem Korousem a Jakubem Homolou.

Hlavní závod (0,7-24-6)

V kategorii M1 zvítězil /celkově druhý/ Jiří Stuchlík, před Robertem Kostlánem a Michalem Macháčkem. V Z1 zvítězila také celkově druhá z žen bojovnice Eliška Říhová. V M2 překvapil třetím místem Vojtěch Vacek. V M4 byl druhý Martin Korous a v Z4 třetí Jitka Dušková.

Fotogalerie: zde


7.7.2019  |  Michal Háša


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...