7.7.2019 - Jihočeský pohár v triatlonu Tálín (6.7. sobota)

Obrázek
V rámci ukončení soustředění jsme se zase po roce ocitli na tálínské návsi, kde se konal další díl Jihočeského poháru a Junior cupu v triatlonu.
Nové kombinézy byly opravdu vidět jak svými jasnými barvami, tak i tím, že byly vždy v popředí.

K jednotlivým startům nás nastoupilo 40, z toho 27 v dětských kategoriích. Domu odvážíme 10 zlatých, 7 stříbrných a 4 bronzové medaile.

Junior cup

Pro špatnou kvalitu vody se pro kategorie do 10 let změnil triatlon v mini duatlon, což nás velmi mrzelo. Zlato si odvážejí Jakub Jenčík, Adam Šiška, Alžběta Šoulová a Anna Jenčíková. Stříbro vybojovali Matěj Dvořáček a Denisa Stuchlíková. Bronz je pak v držení Jana Lemberky.
Mladší žáci a starší žáci již zažili klasický triatlon, i když plavání v mělkém rybníce nahrazuje spíše běh a delfíní skoky. V těchto kategoriích vládneme Evropě a závody se tak změnily spíše v kontrolní oddílové testy, kdy soupeři stáli na startu pouze v roli sekundantů. Mezi mladšími žákyněmi zvítězila Nikola Korousová před Kateřinou Dvořákovou. Starší žákyně vyhrála Natálie Stuchlíková. Mladší žáky ovládl Ondřej Kozojed, výkonnostní progres zaznamenal i čtvrtý Matěj Homola. Ve starších žácích bylo prvních sedm z naší líhně. Dle očekávání vyhrál Martin Kozojed před Davidem Korousem a Jakubem Homolou.

Hlavní závod (0,7-24-6)

V kategorii M1 zvítězil /celkově druhý/ Jiří Stuchlík, před Robertem Kostlánem a Michalem Macháčkem. V Z1 zvítězila také celkově druhá z žen bojovnice Eliška Říhová. V M2 překvapil třetím místem Vojtěch Vacek. V M4 byl druhý Martin Korous a v Z4 třetí Jitka Dušková.

Fotogalerie: zde

7.7.2019  |  Michal Háša

Zpět na články

Startovní slot na Mistrovství Evropy dorostu (Europe Triathlon Youth Festival) Banyoles (ESP), 6.-8.9.2024 si vybojoval skvělými výkony Jakub Mařík. GRATULUJEME!!
2.7.2024 | více...

Přípravné zimní kempy jsou již za námi a pomalu vzhlížíme k cílenějším kempům, které již budou zahrnovat i cyklistickou přípravu. Výkonnostní sportovci zamíří na Kanárské Ostrovy, baleárský ostrov Mallorca či do chorvatské Istrie. Následně se rozběhnou přípravné závody a již v měsíci květnu bude startovat sezóna 2024 a to hned Evropským pohárem v italském Caorle (12.5.). Další zahraniční starty, mimo ME a MS, které mají sportovci v plánu jsou Evropské poháry ve Welsu (23.6.) a Holtenu (29.6.) ....