22.7.2019 - Mělník - ČP a MČR dorostu a juniorů (20.7.)

Obrázek
Velmi vysoké teploty a kopcovité tratě jsou synonymem pro mělnický závod. To ale nebylo našim závodníkům žádnou překážkou. Neztratili jsme se v dětských závodech, republikových kláních ani v open závodu.

Na úvod nás čekal společný start kategorií 8-9 let a 10-11 let. Zde si pro další vítězství doběhl osmiletý Adam Šiška. Adam měl nejrychlejší čas v plavání, na kole, v běhu i obou přechodových zónách a tak z toho byl v cíli strhující náskok 108 sekund na druhého závodníka z Polska. Ve starší kategorii skvěle zvládl plaveckou část Ondřej Hubáček. Na kole taktéž podal vylepšený výkon a v běhu dlouho bojoval na samém čele závodu. Cílovou pásku nakonec proťal jako třetí a to necelých 10 sekund za vítězem.
Na krásném 9. místě dokončil Matěj Šiška mezi chlapci i Adélka Šimáková mezi dívkami.

Na těžkou trať s druhým depem v centru města se pak vydali současně mladší i starší žáci. Systémem start-cíl opět zvítězila Kateřina Mičková. Druhé místo pak s přehledem uhájila Kateřina Hadravová. Mezi staršími žáky si pro další zlato do sbírky doběhl vyčerpaný Martin Kozojed. Pro Davida Korouse opět zbylo pouze 4. místo. V mladších žákyních navázala na republikový bronz, tentokrát stříbrem, Nikola Korousová. Kvalitní výkon stačil Ondrovi Kozojedovi v tomto případě pouze na stříbro. Především díky skvělému běhu si připsal solidní jedenáctou příčku Matěj Homola.

Z mistrovského závodu si jedinou, a to bronzovou medaili, odváží dorostenka Eliška Říhová. Eliška skvěle zaplavala a z vody vylézala jako druhá mezi všemi ženami. Na těžké cyklistické trati byl její sedmnáctý čas realitou, odrazem dovedností a současné výkonnosti. Třetí nejrychlejší běh jí pak zajistil zaslouženou medaili i krásné 6. místo v absolutním pořadí. Dobrý závod má za sebou i dorostenec Robert Kostlán, který především díky famózní cyklistice bere konečné 5. místo. Juniorovi Jirkovi Stuchlíkovi k medaili chybělo jen kousek. Formu Jirka měl, bohužel mu zcela nesedlo silové pojetí cyklistiky a běhu. Nakonec z toho bylo i tak solidní 4. místo. Až za oběma našimi mladíky dokončil Lukáš Červenka, kterého již tento týden čeká ME v elitní kategorii. Lukáš tradičně po první části vedl, na cyklistice už to nebylo ono, přesto s náskokem vybíhal jako 4. Bohužel pak ale došly síly a šlo jen o to, aby závod se ctí dokončil. Martin Korous získal mezi čtyřicátníky bronz.

V open závodu obhájil předloňské zlato Vojtěch Vacek, třetí ve stejném závodu doběhl Josef Vítů. Mezi týmy jsme opět s velkým náskokem zvítězili!

Fotogalerie: zde
Výsledky: zde


22.7.2019  |  Michal


Zpět na články

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...