23.7.2019 - XTERRA KRUŠNOMAN MOST (21.7.)

Obrázek
Terénní formu triatlonu okusili pod hradem Hněvín tři žáci, štafeta a jediný odvážlivec hlavního závodu Vojtěch Vacek.
Kategorie 8 - 9 let a 10 - 11 let měly stejně jako předchozí den v Mělníku společný start a stejné tratě. V absolutním pořadí doběhli jako první tři do cíle právě závodníci v našich barvách.
Z vítězství v kategorii 8 - 9 let se radoval Adam Šiška, který oplatil porážku z MČR Tomáši Minaříkovi z Rokycan. Mezi žáky 10-11 let si pro zlato doběhl Ondřej Hubáček před Matějem Šiškou.
Ve štafetovém závodu vyplaval na druhém místě Robert Kostlán, který předával čip sportujícímu trenérovi a bikerovi Tomáši Macháčkovi. Běžeckou část pak obstarala Eliška Říhová. Na nejlepší to tentokrát nestačilo, ale zklamání z pátého místa rozhodně na tvářích poznat nebylo.
Na klasické trati 1,2-32-10 již potřetí odstartoval a dokončil Vojtěch Vacek. V momentě, kdy se nohy začaly rozjíždět, přišel defekt v podobě přetrhnutého řetězu a ztráta 11 minut. Ale i přes tak velkou ztrátu Vojta nic nevzdal a dokázal zajet stejný čas jako loni a ve své kategorii obsadil 7. místo.

23.7.2019  |  Michal Háša

Fotografie k článku:

Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...