12.8.2019 - Jihočeský pohár - Podroužek (10.8.)

Obrázek
Další díl JP v triatlonu ve starších kategorií se odehrál v terénní formě nedaleko Netolic. Po deštích se zdánlivě jednoduchá trať ztížila a tak se jelo v našem podání na jistotu, protože nás čekají další důležité závody a sezóna ještě nekončí.

Ve skvělé formě se ukázal Robert Kostlán, který jako nejmladší účastník obsadil celkově druhé místo a jasně ovládl kategorii M1. Skvěle si s tratí poradil také celkové pátý Martin Korous, který bral mezi vrstevníky (M4) stříbro. Specialista na xterru Vojtěch Vacek se letos trápí a jeho dvanácté místo žádným zázrakem není. V kategorii M2 to stačilo Vojtovi na stříbro. Pro čtvrté místo si v té samé kategorii doběhl Josef Vítů.

Celkově druhá dokončila závod Eliška Říhová. Na vítězku v konečném součtu ztratila minutu, jen na kole to bylo minut deset. Kategorii Z1 samozřejmě opanovala. Kategorii Z4 si podmanila Jitka Dušková, hned za Jitkou dorazil do cíle i Tomáš Macek (8., M4). V kategorii Z4 bereme stříbro i bronz díky Miroslavě Uhlířové a Petře Kincové.

12.8.2019  |  Michal Háša

Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...