26.8.2019 - Ve Varech se bojovalo o konečné umístění v poháru

Již v pátek se na start posledního triatlonu sezóny postavily žákovské kategorie. Většina našich závodníků dala přednost krajskému přeboru ve Zlivy a tak účast nebyla z nejpočetnějších. Přesto jsme se stali nejúspěšnějším oddílem se ziskem pěti cenných kovů.

Ke svému premiérovému startu v triatlonu nastoupil devítiletý Vojtěch Uhlík a hned z toho bylo nečekané 3. místo. Jeho bratr Jan bral nepopulární čtvrtou pozici mezi chlapci 10 -11 let. Zkušený Ondřej Kozojed pak pro naše barvy získal první zlato mezi mladšími žáky. Nikola Korousová třetím místem uhájila stejnou pozici i v poháru, což jsme před sezónou rozhodně nečekali.
Velmi napínavý boj se odehrál mezi staršími žáky. Zde se dvojice Martin Kozojed a David Korous pokusila pomoci momentálně zraněnému kamarádovi Jakubu Homolovi a udržet mu 3. místo v poháru. Bohužel se ani jeden ze jmenovaných nepotkal s formou a cíl splněn nebyl. Martin zcela vyčerpaný dokončil na druhém místě, David se po solidně rozjetém závodu propadl v běhu až na pátou pozici. V kategorii starších žákyň se opět ukázala suverénní Kateřina Mičková, která si z Karlových Varů odváží další zlato.

V sobotu dopoledne byl na pořadu dne Baby-duatlon a i zde jsme měli svá želízka. Denisa Stuchlíková byla čtvrtá, Vojtěch Uhlík desátý. V nejstarší kategorii zvítězil Ondřej Kozojed, který ještě takticky vedenou cyklistikou pomohl Janu Uhlíkovi k bronzu.

Odpoledne přišel na řadu závod dospělých, ve kterém jsme se dočkali absolutního vítěze. Tím byl dle papírových předpokladů Lukáš Červenka. Jak sám řekl, do Varů přijel z plné přípravy a s výkonem si nebyl stoprocentně jistý. V podstatě v sólo závodě zvítězil o 79s. Rozdílová byla především cyklistika, kde si Lukáš výborně poradil s těžkými výjezdy i technickými sjezdy. Druhý mezi juniory skončil Jiří Stuchlík vracející se po ne zcela doléčeném zranění. Výkon byl proto spíše podprůměrný, než jsme u Jirky zvyklí, ale to se dalo čekat. Důležité je druhé místo v celkovém hodnocení poháru a to se počítá. Jirka se letos posunul zase o kousek výše. Rezervy má ještě v tréninkovém nasazení, jeho potenciál je hodně vysoko. Mezi dorostenci po prodělaných příušnicích nastoupil Robert Kostlán. Bylo to hop nebo trop. Závod ukázal, že platila ta horší varianta. Po cyklistické části už nebyla velká šance na potřebný výsledek, proto po mých pokynech na běhu zvolnil a dokončil na 11. místě. Propad ze třetího pohárového fleku na konečnou sedmičku byl až moc krutý.
Karlovarská trať sedí Martinu Korousovi, který stál opět na bedně. Druhé místo v závodu a třetí v poháru je úžasné.

Štafeta ve složení Lukáš Červenka (plavání), David Korous (kolo) a hostující Jakub Marek (běh) obsadila překvapivé druhé místo.
Neúplný tým skončil čtvrtý, což ničemu nevadilo. Pohár už jsme s předstihem jasně vyhráli.
Všechny výsledky naleznete zde

Jako náhradník nastoupil ve Světovém poháru Lukáš Červenka. Po těžkém sobotním závodě se nic velkého nedalo očekávat. Lukáš však potěšil diváky u obrazovek České televize, když se po prvním plaveckém okruhu držel na čtvrté pozici a na kolo vyrážel jako šestý nejlepší. Po dostižení o jeden okruh byl však ze závodu stažen, což byl úděl dalších dvacetipěti závodníků. Pro Lukyna to tak byla spíše další zkušenost.