27.8.2019 - Jihočeský pohár a Junior cup Zliv

V sobotu 24. 8. 2019 proběhl ve Zlivi závod Jihočeského poháru a Junior Cupu v triatlonu, který byl zároveň krajským mistrovstvím. Za tropických podmínek naši závoďáci vypotili hned pět Mistrovských titulů a spoustu dalších cenných kovů.

Radost z tohoto sportu nám nejdříve ukázali ti úplně nejmenší, a to Mareček Hotový, který si doběhl pro stříbrnou medaili a čtvrtý Míša Hotový.
V následující kategorii nechal za sebou všechny své soupeře Kubík Jenčík a získal tak zlato, stejně jako Bětka Šoulová, bronz si odvezl Matěj Dvořáček. Po nich se na start postavil Adam Šiška, ten si s úsměvem doběhl pro další Mistrovský titul.
V hojném počtu odstartovali chlapci a dívky 10-11 let. Zde opět ukázal svoji silnou stránku na kole a výborný běh Jan Lemberka a stal se tak Mistrem Jihočeského kraje. Bronz získal Ondřej Hubáček, těsně pod bednou skončil Václav Šoula. Dále nás zde reprezentoval Matyáš Ošmyk, Eduard Straka a Petr Kobliha. Mezi dívkami byla první Jihočeška Anička Jenčíková, bramborové obsazení patřilo Adélce Šimákové.
V kategorii 12-13 let se dařilo bronzovému Matějovi Homolovi s tratí se popral i šestý Jan Zadražil. V nepočetné skupině 14-15 let obsadil druhou pozici Ondřej Lemberka.
Odpoledne nás ještě před hlavním závodem čekal vložený závod legend, zde patřilo prvenství Karlovi Hotovému, vidět jsme mohli i Martina hotového, který se dotrápil na třetí místo.
Na start s tratí 1,5 km plavání, 40 km na kole a 10 km běh, se také postavilo hned několik našich reprezentantů. Celkově čtvrtý, avšak ve své kategorii první doběhl Jakub Lemberka, stříbro mezi ženami vybojovala Jitka Dušková. Další pěkná umístění získali Miroslava Uhlířová (4.), Petra Kincová (5.), Tomáš Macek (12.). Na trať vyrazil i Vojta Vacek, který bohužel závod z důvodu křeče ukončil po 5.km na běhu. Zastoupení jsme měli i mezi juniory s poloviční tratí, a to Davida Macka, ten si odvezl stříbrnou medaili.
Ještě stojí za zmínku nedělní závod týmů, kde jsme měli vítěznou štafetu ve složení Jiří Stuchlík, Robert Kostlán, Martin Kozojed a Jakub Lemberka. V našich barvách odjeli štafetu i další týmy. Spíše pro radost, než o umístění vyrazili na trať David Macek, Pepa Vítů i jeho brácha Martin, dále Vojtěch Vacek, Ondřej Lemberka a Ondřej Kozojed a také Mirka Uhlířová, Tomáš Macek a Rosťa Šimůnek.
Tím byl víkend s triatlonem úspěšně zakončen. Nyní nás čeká poslední díl Jihočeského Junior Cupu, tak přijďte fandit v sobotu 7. září na domácí půdu!