3.9.2019 - Další závody nabitý víkend

Obrázek
Sobota

Druhý ročník třeboňského sprint triatlonu
Rodinnou atmosféru a přátelské prostředí si pochvalovali naši závodníci, kteří na pozvání pořadatele přijali nabídku a obohatili skromné startovní pole čítající 26 závodníků.
Na prvním místě ruku v ruce, v tréninkovém tempu dorazili do cíle Jiří Stuchlík ml. a Robert Kostlán. Třetí místo pak obsadil nestárnoucí Martin Korous, který v bezhákovém závodě ještě stále dokázal porazit svého syna Davida. Páté místo si připsal Jiří Stuchlík st., který zdolal oddílového rivala Josefa Vítů (7.).
Mezistátní utkání Zittau
Vynikající výsledek si připsala Kateřina Hadravová v německé Žitavě při atletickém mezistátním utkání. Kačka brala závod jako dobrý trénink před blížící se republikou na 1500 m. Nyní startovala na netypické trati 2000 m. V obrovském horku zaběhla čas 6:52,33, čímž se ve čtrnácti letech zařadila na první místo celorepublikových tabulek nejen mezi žačkami, ale i v absolutním pořadí. Žádná Češka letos neběžela rychleji. Přestože je to výsledek výborný, tak si Kačka před závodem myslela na ještě lepší čas, který by za příhodnějších podmínek nebyl nereálný. Výsledek je o to hodnotnější, že se připravuje sama na dálku dle tréninkových plánů, což v kategorii žáků není vůbec obvyklé.

Neděle
Prachatický triatlon
Poslední triatlon v sérii Jihočeského poháru se uskutečnil v nově zrekonstruovaném prachatickém bazénu, horská cyklistika směřovala na Libínské sedlo a běžecká trať zavedla závodníky přímo na dominantu Prachatic Libín v n.v. 1093 m.
Celkově druhý a první v nejmladších mužích byl Robert Kostlán. Druhá v kategorii a pátá mezi ženami dorazila do cíle těžkého závodu Eliška Říhová.
Běh kolem Jordánu pro Domácí hospic Jordán
Po náročné cestě z Francie a náročném závodě v Prachaticích se na start opět postavila nezničitelná Eliška Říhová. Svůj loňský čas předčila o dvě minuty a obhájila vítězství mezi ženami. V celkovém pořadí doběhla čtvrtá. Děkujeme i ostatním členům oddílu, a nebylo jich málo, že podpořili dobrou věc.

Tuto sobotu se uzavře jihočeská série pro mládež Junior cup domácím aquatlonem. Zveme všechny závodníky a fanoušky, aby se přišli podívat na krásný aquatlonový závod. Více informací na stránkách Triathlon teamu Tábor.


3.9.2019  |  Michal Háša


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...