8.9.2019 -Aquatlon cup Tábor

V sobotu 7.září se v Táboře uskutečnil poslední závod dvanáctého ročníku Junior Cupu, jehož součástí byl i tradiční závod rodinných týmů. Plavecká část se odehrála ve vnitřním bazénu, běžecká pak na Stadionu Míru. Počasí závodu moc nepřálo, ale větší déšť se naštěstí spustil až při vyhlašování výsledků.
Celkem se závodu zúčastnilo 49 závodníků, z toho byla nadpoloviční většina těch z našeho týmu. Druhá nejpočetnější výprava k nám zamířila z Jindřichova Hradce a dále jsme přivítali i závodníky z Prachatic a z Českých Budějovic.
V nejmladší kategorii startoval pouze jeden závodník - Mareček Hotový, který za zdatné pomoci svého tatínka uplaval 25 metrů a zaběhl cílovou rovinku 100 metrů.

Benjamínci BC1 (2012-2013)
Zvítězil Matěj Dvořáček před Jakubem Jenčíkem. V celkovém pořadí Junior Cupu si tito dva pořadí vyměnili a tak zvítězil Jakub Jenčík před Matějem Dvořáčkem a Jakubem Hubáčkem.

Benjamínky BD1 (2012-2013)
Na druhém místě dnes stanula Deniska Stuchlíková a třetí byla Betynka Šoulová. Stejně jako v předchozí kategorii chlapců si i tyto dvě v celkovém hodnocení poháru svá umístění vyměnily a pohár tak vyhrála Betka před Deniskou.

Benjamínci BC2 (2010-2011)
Dle předpokladů zvítězil letos neporažený Adam Šiška, druhý byl Vojtěch Uhlík a stejná místa jim patří i v celkovém hodnocení.

Chlapci BC3 (2008-2009)
V nejnabitější kategorii získal stříbrnou medaili Ondřej Hubáček, na třetím místě stanul Václav Šoula. Dále pak Matyáš Ošmyk (5.místo), Eda Straka (7.místo) a elitní desítku uzavíral Matěj Šiška (10.místo). Nejlepší pohárové umístění získává Jan Lemberka s druhým místem. Stupně vítězů těsně unikli Ondrovi Hubáčkovi na čtvrtém místě.

Dívky BD3 (2008-2009)
Druhé místo dnes vyzávodila Adéla Šimáková, na kterou však v poháru zbylo nepopulární čtvrté místo. Vítězkou seriálu se stává Anička Jenčíková, která se bohužel pro nemoc nemohla dnešního aquatlonu zúčastnit.

Chlapci ZC1 (2006-2007)
Pátý 30 s od bronzu skončil stále se zlepšující Matěj Homola. V poháru mu patří smolná čtvrtá příčka. Šestý po součtu plavání a běhu byl Jan Zadražil.

Dívky ZD1 (2006-2007)
Dnešní vítězkou a zároveň i vítězkou poháru se stala Nikola Korousová. Druhá v dnešním závodě i v celkovém hodnocení byla Kateřina Dvořáková.

Starší žáci ZC2 (2004-2005)
Starší žáky dnes ovládl David Korous před Janem Žirovnickým, pohár však poputuje do rukou Ondřeje Lemberky, který o bod porazil Jana Žirovnického a na třetím místě se umístil David Korous.

Starší žákyně ZD2 (2004-2005)
Zvítězila Natálie Stuchlíková, která neporažená získala i první místo v poháru.

Slavnostní vyhlášení Junior cupu se uskuteční 9.11.2019 v Tálíně.

Rodinné týmy

Na táborském aquatlonu je tradičně možno závodit i v rodinných týmech, které musí být složeny jednotlivcem z žákovské kategorie a druhým členem od dorostu výš. Výsledek se skládá ze dvou kritérií. Prvním z nich je součet umístění v příslušných kategoriích jednotlivců a druhým je rozdíl věku dvojice. Letos byla první trojice velmi vyrovnaná, všechny týmy měly součet umístění 3, proto rozhodovalo až druhé kritérium. Na prvním místě stanuli rodina Stuchlíkova s týmem A ve složení Jiří Stuchlík st. a Natálka, na druhém místě rodina Hubáčkova - Martina s Ondrou a na třetím pak tým B rodiny Stuchlíkovy ve složení Jiří Stuchlík ml. a Deniska.
Sledujte naše stránky, facebook i instagram, kam již brzy doplníme fotky a video z úžasné akce.