10.9.2019 - Evropský pohár juniorů 2020

Obrázek
Táborská Velká cena v triatlonu je již něco málo přes měsíc minulostí a již jsme začali vyjednávat o termínu a podmínkách uspořádání dalšího ročníku Evropského poháru juniorů 2020. Konkurence je vysoká - do výběrového řízení se přihlásilo téměř 20 závodů z celé Evropy.

Předpokládaný závodní víkend táborského triatlonu je 25. - 26.7.2019. Alternativní termín, který byl Mezinárodní Triatlonové Federaci nabídnut je o týden dřívější. Vzhledem k tomu, že rok 2020 je olympijským rokem, může dojít ke změně termínu i mimo tyto dva červencové víkendy.

Další překážkou, či spíše novou situací, by pro nás mělo být opuštění na jeden rok zázemí Střední zemědělské školy, která se v letních prázdninových měsících bude uvnitř rekonstruovat v rozsahu, který nám pravděpodobně neumožní prostory využít. Mimo to dojde k další etapě rekonstrukce hlavní transitní ulice v Táboře (Budějovické ulice), tudíž i trasy cyklistiky vedené centrem města nepůjde možná uzavřít. Pro tuto situaci, která již jednou nastal jsme měli náhradní plán a uspořádali jsme závod na Stadionu Míru. Avšak i na něm se v příštím roce očekávají stavební práce většího rozsahu. Tým však již projednává několik variant jiných, které tyto překážky berou v úvahu. Pár dalších možností tady určitě je. Každopádně to bude nová výzva v jiném prostředí, než máme otestováno.


10.9.2019  |  Triathlon Team Tábor


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...