14.9.2019 - Běh Starým městem (Tábor)

Obrázek
Ve středu 11. září se na Žižkově náměstí v Táboře uskutečnil již tradiční Běh Starým městem. Jednalo se o jubilejní dvacátý ročník a možná právě proto byla účast dětí v hojném počtu. Závodu se zúčastnilo i spousta našich členů. Jakub Jenčík, Sára a Oliver Nesnídalovi, Adélka Šimáková, Matyáš Ošmyk, Matěj Šiška a další.
V kategorii mladších školáků (ročníky 2010 - 2011) zvítězil Adam Šiška. Po dlouhé době se mu podařilo sejít se na startovní čáře s pořádným soupeřem a tak měl po celou dobu 500 metrového závodu v uličkách Tábora co dělat, aby minimální náskok udržel. Naštěstí se vše vydařilo ke spokojenosti a další cenný kov v podobě zlaté medaile tak putoval na Adamův krk.
V závodě starších žáků si stáli bok po boku David Korous a Jan Žirovnický a už když vybíhali z náměstí do uliček, měl David lehký náskok před ostatními. Honzík se ale statečně držel v těsné blízkosti a nebýt cizího závodníka, který se mezi naše dva triatlonisty vetřel snad na posledním metru, mohli kluci doběhnout těsně za sebou. Zlatá medaile tak připadla Davidu Korousovi a bronzová Janu Žirovnickému.
Na společném startu žen všech kategorií stála Eliška Říhová po boku své maminky a asi nikdo z nás nepochyboval, že by mohla doběhnout jinak než první. Hned v úvodních metrech natáhla nohy a zmizela všem s předstihem do uliček, aby za pár minut, po 1800 metrech, doběhla jako první s úsměvem do cíle. Nutno podotknout, že i paní Říhová se ve své kategorii úspěšně umístila a získala bronzovou medaili. V kategorii žen nad 40 let se na prvním místě umístila Jitka Dušková a na třetím Mirka Uhlířová.
Na startu mužů jsme měli zástupce hned v několika věkových kategoriích. Na nejdelší trať na 3600 metrů se postavil Jiří Stuchlík mladší a dokončil na třetím místě. Dále si mezi muži zazávodil i Karel Hotový a samozřejmě také nejstarší člen oddílu pan Karel Schneider.


14.9.2019  |  Michal Háša


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...