15.9.2019 - Klasik Duatlon Příbram

Obrázek
Ostrým testem před nadcházejícím MČR v Žamberku se stal Klasik Duatlon Příbram. Části týmu už bylo nakázáno posezónní volno, ostatní ještě tvrdě makají, aby vydolovali poslední cenné kovy.

Dětský duatlon
V nejmladší kategorii 8-9 let (0,3km běh-2 km kolo-0,4 km běh) jsme nic jiného než zlato od Adama Šišky ani nečekali. Adam roli favorita potvrdil a doufáme, že se za týden na východě Čech vydá úspěšně za obhajobou zlata. Mezi dívkami zvítězila Alžběta Šoulová, což nás velmi mile překvapilo.

Mezi chlapci 10-11 let (1-4-1) jsme měli hned čtveřici závodníků. Skvělé druhé místo ukořistil vyrovnaným výkonem Ondřej Hubáček. Volnější začátek, ale pekelně rychlý závěrečný běh vynesl bronz Václavu Šoulovi. Velmi rychlý běh nám ukázal i osmý Matyáš Ošmyk, desátý Matěj Šiška měl zase třetí nejrychlejší cyklistiku.

Mezi mladšími žáky 12-13 let (2-6-2) otestoval svou formu Ondřej Kozojed. Po volnějším běhu jsme očekávali takticky vedenou cyklistiku za odskočeným leadrem. Kluci bohužel nespolupracovali, a tak si tahal každý za své jako při bezhákovém závodě. To Ondrovi příliš nesedělo, proto se ocitl osamocený na třetím místě. Ve druhém běhu Ondra vyždímal veškeré síly a dotáhl to až ke stříbrné medaili.
Ani bratr Martin (starší žáci 3-9-3) se nepotkal s nejlepší formou. Po prvním vlažném běhu se pokračovalo volně i na prvních šesti kilometrech cyklistiky. Pak za to vzal domácí závodník David Eliáš a dvěma po sobě jdoucími ostrými nástupy dokázal Martina odpárat a vybudovat si drobný náskok, který však Martin očekávaným rychlým depem bez přezouvání stáhl a do závěrečného běhu opět vyráželi bok po boku. Zhruba v polovině druhého běhu se cítil Martin silný a odhodlal se nastoupit. Drobný náskok udržel do cíle a těžký závod dotáhl do vítězného konce.

Výsledky zde

Open závod (5,5-20-5,5)
Specialista na open závody Vojtěch Vacek se i přes zranění opět ukázal v dobrém světle a z Příbrami si odváží bronz. Exceletní Eliška Říhová udivila především absolutně čtvrtým nejrychlejším závěrečným během a zvítězila s nevídaným náskokem přes deset minut.

Výsledky zde

Fotogalerie zde


15.9.2019  |  Michal Háša


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...