22.9.2019 - Mistrovství České republiky v duatlonu

Dlouhá závodní sezóna byla ukončena 21.9. v Žamberku, kde se konalo MČR všech kategorií.

Nejkratší trať (0,35 km běh - 3km kolo - 0,45 km běh) 8 - 11 let
Mezi osmiletými se nepodařila obhajoba Adamu Šiškovi a nic na tom nemění ani to, že ho při závodě postihl pád. Vítěz byl prostě lepší a v nabité konkurenci se i stříbro počítá. Hned tři dravce jsem měli mezi chlapci 10 - 11 let. Od úvodních metrů byli všichni vepředu a hlídali si výhodné pozice tak, aby nedošlo ke strkanicím v početném startovním poli. Depo se skvěle povedlo Ondrovi Hubáčkovi a tak mohl vyrazit na kolo z první pozice, zato Jan Lemberka ztratil hledáním kola patnáct sekund a do druhé části vyrážel společně s Václavem Šoulou daleko za první desítkou. Honza pak na cyklistice doslova letěl a dokázal se vrátit do čela závodu k Ondrovi. V druhém depu se opakoval stejný scénář a tak partii o mistrovský titul měl lépe rozehranou Ondra. Honza však prokázal ohromnou formu a nasazení a vítězství i přes fatální chyby získal pro sebe. Ondra se musel po loňském zlatu spokojit se stříbrem. Václav Šoula doběhl na krásném šestém místě z 26.

Střední trať (1-6-1,1) 12-15 let
V mladších žácích si skvěle vedl Ondřej Kozojed. Po po úžasném prvním běhu však neměl s kým jet a tak se k němu ze zadnějších pozic vrátili jeho dva největší soupeři. Po druhém depu se boj o titul zúžil již jen na dvojici. Až na posledních metrech pro sebe urval vítězství Mikis Kotopulos ze Zlína.
Mezi staršími žáky se očekával boj mezi naším Martinem Kozojedem a českolipským Tomášem Knejzlíkem. Výborně ale běžel i další náš závodník David Korous a na kole utvořili silnou trojici. Do boje o medaile však nečekaně vstoupil chebský René Zoaitter, který dokázal poodjet i spolupracující trojici. Bronzová medaile zbyla na Martina Kozojeda, David Korous skončil nedaleko za Marťou čtvrtý.
Hlavní závod (5-20-3)

Dorostenec Robert Kostlán se na prvním běhu trápil, na kole se však rozjel a druhý běh již byl úplně o něčem jiném a jeho čtvrté místo můžeme považovat za dobrý výsledek, zvlášť když jeho soupeři figurovali v absolutním pořadí na prvním a třetím místě. O poznání menší konkurenci měl junior Jiří Stuchlík. Ačkoli by si Jirka dovedl představit výkon mnohem lepší, tak výsledkově jsme se stříbrem moc spokojeni.
Před závodem nám bohužel onemocněla Eliška Říhová, která hodně chyběla týmu v bodování klubů. S medailí jsme ani nepočítal, ale nakonec si odvážíme stříbro.