29.9.2019 - EPPI vodácký triatlon

V sobotu 28. září jsme se vypravili na Veselskou pískovnu na vodácký triatlon, který je organizován k Národnímu dni epilepsie. Tato nejstarší forma triatlonu vhodná i pro pacienty s epilepsií, je složena z disciplín cca 3km běh, 10km horské kolo a 2km pádlování na lodi.

Doplňkovou akcí zde byl běh na 200m, kde jsme měli také své závodníky. Vítězní zde byli Adam Šiška a Ondřej Hubáček, třetí se umístil Jakub Hubáček, čtvrtý byl Honza Uhlík stejně tak i Vojta Uhlík.

V hlavním závodě jsme měli hned tři štafety. Tu vítěznou tvořili Robert Kostlán, Jaroslav Šitner a Michal Háša. Bert, který štafetu rozbíhal, doběhl na druhém místě, stejně tak se držel i vypůjčený cyklista Jaroslav Šitner. K vítězství tuto štafetu dovedl Michal Háša, který nám ukázal výbornou formu a dopádloval do cíle s velkým náskokem a celkovým časem štafety 36:14.
Dále závodil tým "Ondrův Gang" složený z Jana Lemberky, Ondřeje Hubáčka a Jana Uhlíka. Třetí tým "Uhelné Šišky" tvořil Adam Šiška, Matěj Šiška a Vojta Uhlík. Na start se postavili Adam s Honzou, štafetu skvěle rozběhli a Adam se držel za Honzou pouhých deset sekund. Výborný cyklista Matěj si pak Ondru na kole dojel a celých deset km tak Ondrovi odtáhl. Na řadu pak už přišel neuvěřitelný Honzík Uhlíků, který jel po vodě jako drak a předjel hned několik dalších lodí. Výborně jel i teprve osmiletý Vojtík. Obě štafety se v ,"dospěláckém" poli rozhodně neztratily. Ondrův gang byl celkově devátý s časem 49:40, ve své kategorii však vítězní. S rozdílem tří minut (čas 52:40) byl stříbrný tým Uhelné Šišky, celkově kolem 15. místa.

Ve startovním poli jsme měli ještě jednu závodnici a to Hanku, maminku bratrů Uhlíků, která nám předvedla, že kluci mají být po kom výborní sportovci. Hanka závodila mezi jednotlivci a svou kategorii vyhrála.

Závod jsme si za slunečného počasí a s výbornou atmosférou opravdu všichni užili.