2.1.2020 - Tradiční běhy na přelomu roku, Silvestrovský běh Jistebnice a Novoroční běh Tábor

Se silnou a mnohem starší konkurencí (dívky 7-10 let) se statečně prala Alžběta Šoulová. Betka na nejrychlejší nestačila, ale v závěru měla dost sil, přeběhla nejednu soupeřku a dokončila na osmém místě. Mezi stejně starými chlapci od poloviny diktoval tempo Adam Šiška (8 let), který až v konci podlehl dlouhému finiši Václava Šouly. V kategorii 11-14 let naši závodníci opět nenašli přemožitele. Zvítězila Kateřina Dvořáková a Ondřej Lemberka, stříbro bral o dva roky mladší Ondřej Kozojed a krásné 4. místo si pro sebe ujmul nejmladší z našeho tria Jan Lemberka.
Závod na 6,2 km

Na této trati se letos sešla nebývalá konkurence. Nejlepším z našich byl 4. (v kategorii však 3.) David Korous. Lepšící se Jan Žirovnický dokázal Davidovi sekundovat a doběhl pátý. Druhý závod, avšak již s nevalnými výsledky, si dali Ondřej Lemberka (20.), Ondřej Kozojed (55.) a Kateřina Dvořáková (56.).
Hlavní závod 14,2 km
Hned po startu se vytvořila, za bezkonkurenčním Romanem Budilem, velká skupina, kde byli i naši Vojtěch Vacek, Martin Korous, Robert Kostlán i Martin Kozojed. Volněji začal Jakub Homola. Toho pak potkala krize, která ho přešla až na konci závodu. Čas těsně nad hodinu rozhodně neodpovídá Kubově (16.) výkonnosti, což nám zajisté ukáže na dalších závodech. Tradiční bolest břicha postihla i loni druhého Vojtěcha Vacka (19.). Ze začátku nevypadal dobře ani Martin Kozojed. Ačkoli se Marťovi neběželo nejlépe, tak zabojoval, v seběhu stáhl třicet vteřin dlouhou ztrátu na Martina Korouse a pokračoval dále až ke čtvrtému místu. Martin Korous byl šestý celkově a svou kategorii vyhrál!! Aktuální běžeckou formu nám ukázal Robert Kostlán. Druhé místo a hlavně skvělý čas 53:44,92 je předpovědí toho, že Berťa vstupuje do nové sezóny s velkými cíli. V historických oddílových časech na této tradiční trati je 3. Nesmím opomenout na jedinou ženu z našeho oddílu, kterou byla ve své kategorii druhá Miroslava Uhlířová.

Novoroční běh

První závod nového roku 2020 se uskutečnil tradičně u hotelu Relax na sídlišti Nad Lužnicí. V dětských kategoriích jsme tentokrát měli pouze jednoho zástupce a tím byl Adam Šiška. Ten si zaběhl nejen se svou věkovou kategorií (7 - 10 let) závod na 300m, kde skončil na druhém místě, ale poměřil i síly v kilometrovém závodě s ostatními dospělými závodníky.