23.6.2020 - Malý Ratmírov Jihočeský poohár a Junior Cup 2020

Za velmi deštivého počasí jsme se sešli v sobotu 20. června na Malém Ratmírově. Tento den hned ráno odstartovali naši nejzkušenější závodníci super sprint triatlonem (0,4km plavání-10km kolo-1,5km běh). Výborně si vedl Jirka Stuchlík, který obsadil druhou příčku, za ním bral bronz Robert Kostlán, čtvrté místo obsadil Martin Kozojed a pátý byl David Korous, sedmý Vojta Jahoda. Celkově dvanáctý, ve své kategorii však druhý doběhl Martin Korous. Stříbrná byla také Eliška Říhová (celkově 27.), Vojtěch Vacek si odnesl bramborové umístění (celkově 17.) a Jiří Stuchlík st. obsadil devátou příčku (celkově 29.).

Po poledni přišli na řadu již naši mladší závodníci, které čekal aquatlon. Za stálého deště se stal s velkým náskokem Mistrem Jihočeského kraje (MJK) Adam Šiška, velkou bojovnost předvedl po nevydařeném plavání Jakub Jenčík a doběhl si pro bronz, za ním pak skončil Matěj Dvořáček, kterému naopak patří pochvala za plaveckou část. Výborně si vedly i dívky. Bětka Šoulová získala stříbrnou medaili a bronz patřil Denisce Stuchlíkové.

V Další Kategorii si druhé místo v MJK odnesl Ondřej Hubáček, skvělý běh přivedl Václava Šoulu k bronzové medaili a 8. zde byl David Kříž.

Mezi chlapci 12-13 let jsme měli pět závodníků. Zde si svou první pozici hned po plavání s přehledem udržel Ondřej Kozojed a stal se tak vítězem. Skvěle se vedlo i Matějovi Homolovi, Janu Lemberkovi a Janu Zadražilovi z vody ještě vylézali společně a v první části běhu si vypomohli. Jan Lemberka nakonec díky závěrečnému sprintu skončil těsně pod stupni vítězů, Matěj Homola doběhl šestý a Jan Zadražil devátý. Na chvalném třináctém místě se umístil Matěj Šiška.
Mezi dívky brala krásné bramborové obsazení Anna Jenčíková a šestá se umístila Adéla Šimáková.

Mistryní Jihočeské kraje se v kategorii 14 -15 let stala Natálie Stuchlíková, která si své prvenství držela od startu do cíle. V této kategorii se zadařilo Ondřeji Lemberkovi, dobře zaplaval a rychlým během získal bronz. Janu Žirovnickému to bohužel po plavecké části už tolik neběželo a musel se spokojit se čtvrtou příčkou.

Věřím, že závod jsme si všichni i přes nepříznivé počasí užili.