29.6.2020 - Holubov, mistrovský závod plný překvapení

Obrázek
V sobotu 27.6. se konalo Mistrovství Jihočeského kraje v Podkletí a náš elitní tým u toho samozřejmě nemohl chybět.
Závod nám začal výbornou náladou už při odjezdu od táborského bazénu v týmové dodávce. Cesta se nesla v kolektivním duchu a v duchu motivačních party písniček. Časový harmonogram nám vycházel přesně dle plánu - ideální čas na přípravu depa, projetí trasy i potřebné rozcvičení.
Start závodu rozhodl o pozicích v úvodní části. Po dokončení plavecké disciplíny to vypadalo, že závod bude pod taktovkou táborského týmu. Na cyklistickou část tým vyrazil pospolu ve složení: Stuchlík Jiří, Kozojed Martin, Kostlán Robert a Korous David, kteří stíhali vedoucího Filipa Michálka (Tri klub Příbram). Ostatní členové táborského týmu vyplavali o něco později, ale své místo si také našli. Po vedoucí skupině z vody vylézal Josef Vítů, kterého pronásledovali Jiří Stuchlík starší a Eliška Říhová. Martinu Korousovi se podařilo skupinu v čele s Josefem Vítů docvaknout až po necelých pěti kilometrech. Po necelém kilometru se podařilo naší skupině dohnat vedoucího Filipa, ovšem na úkor ztráty silného člena týmu Martina Kozojeda. Ten kvůli únavě z předešlého týdenního soustředění v Račicích náhle odpadl, čímž přišel o šanci na vedoucí příčky a dokončil závod na osmém místě.
Rozhodující částí závodu bylo stoupání na Hřbitovní vrch. Přední peloton roztrhal náhlý nástup Filipa Michálka, na který dokázal zareagovat pouze a jenom David Korous a v tento moment se oddělila zrna od plev. David dokázal držet tempo až k náhlé srážce Filipa s autem. Od tohoto incidentu David musel pokračovat sám, což se odrazilo na jeho běžeckém výkonu, a proto dokončil celkově mezi muži na výborné bronzové pozici. Jiří Stuchlík a Robert Kostlán dokončili cyklistickou část a hned za nimi přijeli z táborské výpravy i Martin Korous, Vojtěch Jahoda (Alfons), těsně za ním Martin Kozojed, Josef Vítů a přibližně s tří minutovým odstupem přijeli i Jirka Stuchlík starší a Eliška Říhová. Do depa také dorazily stálice táborského týmu - Tomáš Macek, Mirka Uhlířová a Jitka Dušková.
Na běžeckou část se skvělými vyhlídkami na vítězství vyrazil jako první David Korous pronásledovaný Jiřím Fenclem. S nepatrným odstupem za nimi vybíhalo duo - Jiří Stuchlík, Robert Kostlán. Běžeckou bitvu nejlépe zvládl Jirka Fencl - absolutní vítěz závodu. Jako druhý, ovšem první ve své kategorii, proběhl cílem Robert Kostlán, který svým mocným finishem porazil Davida Korouse, jenž si svým výkonem obhájil třetí místo. Jiří Stuchlík se se svým výkonem protrápil až na čtvrté místo. Další mistrovský titul si vyběhli Martin Korous a Eliška Říhová. Organizace tohoto závodu se nám velmi líbila a doufáme, že se za rok opět zúčastníme.


29.6.2020  |  Michal Háša


Zpět na články

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...