19.7.2020 - Týmové soustředění Smilovy Hory 13.-17.7.

Obrázek
Poslední kemp před rozhodující částí sezóny se odehrál již potřetí ve Smilových Horách. Sportovci včetně podpůrného týmu zaplnili celou ubytovací kapacitu, o kterou jsme se kooperativně podělili se zlínskými Titány v poměru 36/12.
Pět věkově rozdílných výkonnostních skupin sportovalo dle zásad strukturálního tréninku. U mladších tří skupin hrály prim dovednosti a zábava. Sportovci z elitních skupin pak zažili bolest z vysokých objemů a občasných intenzit.
Mladší skupiny měly každý den dovednostní kolečko plavání (pod vedením Martiny Hubáčkové) - cyklistika (Tomáš Macháček) - atletika (Mirka Homolová) neboli 3x 25´/5´ a odpoledne pak vytrvalostní túry na kolech. Celým kempem se pak prolnula celo-táborová soutěž.

Triatlonový dovednostní víceboj

Starší skupiny za asistence trenérů Michala Háši a Hanky Kolářové naplavaly za 5 dní 13 km, na kole ujely 240 km a v běhu už do maratonu také moc nezbývalo.
V tříkilometrovém závodu do vrchu s převýšením 140 m vyhrál Jakub Homola v čase 8:11, jeho bratr Matěj vyhrál soutěž o nejrychlejší depo.
Neopomenuli jsme ani zařadit regeneračně kompenzační složku tréninku (nohejbal, fotbal, tenis, sauna, tanec, trampolína, stolní tenis...). Celkem v součtu tedy minimálně 30 hodin sportu.

O špičkovou stravu se staral zlínský kuchař Radek Štěpáník s asistencí táborských pomocnic Báry Šiškové a Štěpánky Jenčíkové. Občasné defekty pak hravě zvládal řešit Petr Homola. O zábavu se staral především zlínský ohromný guru Petr "Bluďák" Bludský. Kemp jsme tak společnými silami posunuli zase krok výše.

Sportovci celý kemp makali a odměnou za tvrdou práci jim byla čtvrteční párty plná zpěvu, tance a her, kterou si parádně užili. Těšíme se na další vzájemné setkání na Českém poháru žactva na písníku Hrádek nedaleko Pardubic (26.7.), kde jistě zúročíme tréninkové hodiny.


19.7.2020  |  Michal


Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...