27.7.2020 - "Lesní pich" a velký úspěch

Obrázek
Byl teplý letní den, sobota 25. července, ideální podmínky pro triatlonový závod. Proto se naši zkušenější závodníci (dorost a starší), vydali na závod do jihočeského Jivna. Pro změnu jsme si s sebou nabalili horská kola, která nám přinesla nejenom radost - dozvíte se více.

Dorazili jsme tak, abychom stihli v klidu prostudovat náročnost trati. Někteří studovali asi více, někteří méně - dozvíte se více...
Plaveckou část ovládl David Korous, který poctivých 750 m zvládl za 11 minut a 55 vteřin. Jako druhý doplaval Robert Kostlán pronásledovaný Jakubem Lemberkou. Josef Vítů vylezl z vody s nemalou ztrátou jako 9. Další z našeho týmu pak vyplavali Miroslav Richter (16.), Martin Korous (18.) a Vojtěch Vacek (32.). Skvělou práci v depu předvedl David Korous, který jel závod na silničních tretrách a proto si svůj náskok po plavání před ostatními závodníky ještě zvýšil.

Cyklistická část se ale stala osudnou pro většinu závodníků našeho týmu. Hned v prvním kole měl defekt Robert Kostlán, který píchnul a závod pro něj tímto okamžikem skončil tak rychle, jako začal. Krátce po něm skončil závod i pro dosud vedoucího Davida Korouse, který urval přehazovačku a žádný závodník s sebou neměl náhradní. Do třetice všeho špatného pěšky přivedl svého oře do cíle Josef Vítů, kterého potkal stejný problém jako Roberta - píchal v lese.
Svou skvělou cyklistickou formu prokázali Jakub Lemberka, Martin Korous, Vojtěch Vacek a Miroslav Richter, kteří cyklistiku dokončili.

Na běžecké části potvrdil svoji výkonnost Martin Korous, který dokázal porazit i o dost mladší závodníky a doběhl si pro úžasné 2. místo za Janem Hronem. Jako devátý, ale třetí v kategorii dokončil Jakub Lemberka. Dalším z našeho týmu byl Miroslav Richter - celkově 19. muž. Vojtěch Vacek dokončil o dvě pozice za ním na skvělém 22. místě.

Závodníci, kteří dokončili, předvedli skvělé výkony a ti, kteří nedokončili, se aspoň vykoupali a najedli. Závod byl ale i tak vydařený a těšíme se na další ročník!


27.7.2020  |  Robert


Zpět na články

Triatlonová sezóna je stále v plném běhu, a to až do posledního závodu Českého poháru, který se uskuteční 19. září ve Zlíně. Tým však již nyní dává pro sezónu 2021, která začne 5. října, k dispozici základní informace k celé této sezóně, protože právě dnes je to přesně měsíc do zahájení a je třeba, aby měl každý informace v dostatečném předstihu. Informace naleznete v přiloženém souboru.
16.9.2020 | více...

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
22.8.2020 | více...