27.7.2020 - Triatlon Pardubice - Český Pohár žactva

Po dlouhých třech týdnech se mohli alespoň žáci postavit k dalšímu dílu závodního seriálu Czechtriseries, který se odehrával v malebném prostředí písníku Hrádek na Pardubicku. Zažili jsme sluníčko, déšť, velké zklamání, pády, štěstí i vítězství o parník s úsměvem.

8-9 let
Pro očekávané vítězství si i přes píchání v boku doběhl Adam Šiška. Po prvních dvou disciplínách byl dokonce druhý absolutně i mezi chlapci o kategorii výše, se kterými měli tentokrát společný start. Čas na cyklistické části měl druhý nejrychlejší z třiceti závodníků, ale v běhu už pak na starší chlapce ztrácel.
Krásné 4. místo při své pohárové premiéře si odváží Alžběta Šoulová.

10-11 let
Životní závod zajel Václav Šoula, kterému se na jeho poměry povedlo plavání a pak přišly na řadu jeho dvě silné disciplíny, které ho posunuly až na 5. místo. Ani medaile nebyla daleko a Vašíkův výkon byl hodně milým překvapením. Čtvrtá, pouze 5s od bronzu, dofinišovala Adélka Hadravová. Úplně první triatlon zvládl bez problémů na 20. místě David Kříž.

mladší žáci 12-13 let
Třetí vítězství pro Ondřeje Kozojeda v řadě bylo tentokrát trochu darované. Ondra nenastupoval do závodu zcela zdráv. Hned po plavání se na něj dotáhl největší soupeř Michal Švarc, kterého se Ondra i přes nástupy po obrátkách dokázal nakonec udržet. Míša však namísto do depa jel do dalšího okruhu a tak Ondrovi daroval vítězství, které by tento den asi neměl jisté. Skvěle takticky si poradil s tratí i Matěj Homola, který v nabité konkurenci čtyřiceti závodníků vybojoval 7. místo.
Kateřinu Dvořákovou postihl při naskakování pád, ale jak jsme u Kačky zvyklí, tak přes bolest zabojovala a do cíle dorazila na 9. místě.

starší žáci 14-15 let
Po první části, s nevelkým odstupem na výborné plavce, vylézali z vody i Jan Žirovnický a Jakub Homola. V tu chvíli byl hlavním favoritem závodu právě Kuba, toho však zaskočil defekt předního kola a zklamaný z nadějně rozjetého závodu musel odstoupit. V první skupině pokračoval již jen Honzík. Po kole byl druhý, ale po běhu se propadl na i tak solidní 7. místo. Ondřej Lemberka se na běhu také propadl a v cílové bráně z toho bylo 13. místo.

Největší náskok dne, a to ještě s nasazením 90%, předvedla Kateřina Hadravová. Kačka skvěle zaplavala, na kole se zabudovala do silné skupiny a v běhu se momentálně může porovnávat již jen s nejlepšími chlapci. S tím, co Kačka letos předvádí, si říká o zařazení do A dorostenecké reprezentace pro příští rok, možná i o výjimku a boj o dorosteneckou Evropu, která zatím ještě nebyla zrušena.

Dalším velkým závodem bude až 15. srpna "republika" v Příbrami.