17.8.2020 - MČR Příbram!!!

Obrázek
Triatlonisté všech kategorií, týmy i štafety se dočkali svého mistrovství a to vše v rámci Příbramského festivalu v krásném areálu Nového rybníku na okraji hornického města Příbram. Mezi více jak čtyřmi stovkami závodníků nechyběla ani naše početná výprava.
I letos jsme tu dobyli hezkou řádku cenných kovů, podali mnoho rozhovorů a pózovali kameře České televize.

8-9 let
Hned v prvním závodě opět zvítězil stylem start-cíl Adam Šiška a tímto výkonem vytvořil dobrou náladu v celém týmu. Na svém prvním šampionátu si s tratí i depem poradil i osmý Jakub Jenčík. Ve svém ročníku 2012 byl dokonce druhý! Kousek k medaili měly při své premiéře také čtvrtá Deniska Stuchlíková a pátá Alžběta Šoulová.

10-11 let
I v této kategorii jsme skončili těsně pod stupni vítězů. Hodně zklamaný byl ze čtvrtého místa Ondřej Hubáček, zato Václav Šoula mohl být s pátým místem nadmíru spokojený. Dvaadvacátý (z 29) proťal pásku David Kříž.
Šestá (z ročníku 2010 druhá) doběhla do cíle Adélka Hadravová.

mladší žáci 12-13 let
Skvěle načasoval svou formu mistr mistrů Ondřej Kozojed a v dramatickém závodě získal další titul. Dobře se závodem probíjela dvojice Jan Lemberka (10.) a Matěj Homola (11.). Mezi dívkami se z 3. místa po plavání propadla na konečnou dvanáctou pozici Kateřina Dvořáková.
V početné kategorii se na startu objevili i další naši borci a borkyně.
24. místo Anna Jenčíková
26. místo Adéla Šimáková
26. místo Jan Zadražil
36. místo Matěj Šiška

starší žáci 14-15 let
Favorit Jakub Homola doplatil opět na špatný průběh závodu, přesto statečně bojoval do chvíle, kdy ho postihla krize a smutný proběhl cílem na desátém místě. Ani sedmý Jan Žirovnický se nepotkal s dobrou běžeckou formou, a tak nejlepší z našich byl překvapivě šestý Ondřej Lemberka, kterému naopak závod sedl. V závodu dívek se překvapivě musela na vítězství nadřít v sezóně jinak suverénní Kateřina Hadravová. Stabilní výkon podala čtrnáctá Natálie Stuchlíková.

dorost a junioři
V tomto startu rozhodovala nejvíce cyklistická forma a tu prokázal jako nejlepší David Korous. V cíli druhý dorostenec zažívá svou nejlepší sezónu a konečně se dostal ze ze svých věčných brambor. Robert Kostlán se musel na své 3. místo hodně nadřít. Martin Kozojed se příliš propadl na kole a ani solidní běh mu nedal šanci bojovat o lepší než 9. místo. Desátý dokončil Vojtěch Jahoda. Závodem se protrápil osmý junior Jiří Stuchlík, zato Eliška Říhová poprvé chytla skupinu na kole a pak na běhu doslova letěla a smetla i jasnou favoritku Heidi Juránkovou a doběhla si pro první titul.


V nedělních štafetách jsme v podstatě naplnili papírové předpoklady. Naše tři žákovské štafety s pro nás typickým názvem PO TRATI A, B, C, po trati doslova letěly a v přední linii závodů se to dosti červenalo. V áčkové štafetě se poprvé objevil Ondřej Kozojed a to, co předvedl, nedávalo rozum. Jako mladší žák prohnal medailisty o kategorii výš a předával nastejno s plzeňskou a příbramskou štafetou. Nejsilnější článek, Kateřina Hadravová, závod rozhodla již na kole a předala s bezpečným náskokem Jakubu Homolovi. Ten nechal zapomenout na sobotní nezdar a ukázal všem, že přijel do Příbrami skvěle připraven. Deklasoval na svém úseku i čerstvého mistra Davida Eliáše a mohl připsat týmovým barvám další titul a uhájit tak dosavadní neporazitelnost. Béčková štafeta s Janem Žirovnickým, Kateřinou Dvořákovou a Ondřejem Lemberkou pro změnu obhájila loňský bronz. Dospělá štafeta s Jirkou Stuchlíkem, Eliškou Říhovou a Lukášem Červenkou byla v nabité konkurence bohužel čtvrtá.

Výsledky zde

Poprvé jsme vyhráli i MČR klubů!!! Zatím čekáme na součty týmových štafet. Prozatím hodně neoficiálně by z toho mělo být také zlato!!! To by pak znamenalo to, že jsme se hodně předčasně dočkali třetí obhajoby, což jsme proti ostatním posíleným týmům opravdu nečekali. Tak snad jsem to nezakřikl.

Výsledky zde

Příští víkend se naši nejlepší odeberou do Polska (Olzstyn), kde je čeká Evropský pohár. Ostatní se v rámci tréninku zúčastní Betonového muže a ženy na Veselských pískovnách.

fotogalerie zde


17.8.2020  |  Michal Háša


Zpět na články

Triatlonová sezóna je stále v plném běhu, a to až do posledního závodu Českého poháru, který se uskuteční 19. září ve Zlíně. Tým však již nyní dává pro sezónu 2021, která začne 5. října, k dispozici základní informace k celé této sezóně, protože právě dnes je to přesně měsíc do zahájení a je třeba, aby měl každý informace v dostatečném předstihu. Informace naleznete v přiloženém souboru.
16.9.2020 | více...

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
22.8.2020 | více...