24.8.2020 - Další závody nabitý týden úspěšně za námi

Obrázek
Ani týden po vrcholu sezóny jsme rozhodně nezaháleli a posbírali mnoho cenných úspěchu. Všemu vévodil skvělý výsledek Jirky Stuchlíka na EP v Polsku nebo třeba nečekané úspěchy našich multi sportovců.

Evropský pohár Polsko Olzstyn (21.8.)
Hned čtyři naši sportovci byli nominováni na první evropský pohár do polského Olsztyna. Již loni tuto destinaci vyzkoušeli Lukáš Červenka a Jirka Stuchlík. Druhý jmenovaný loni zkolaboval a skončil v sanitním voze. Zkušenou dvojici doplnil Robert Kostlán, který měl v té době za sebou zatím jedinou zkušenost s Evropským pohárem z loňského léta na domácí trati a novicka Eliška Říhová.
Největšího úspěchu se dočkal junior Jiří Stuchlík. Před týdnem se při MČR trápil a teď do závodu vstoupil odpočatý a jak vyměněný. Tradičně solidní plavání, takticky dobře odjetá cyklistika, vynikající běh a v cíli úžasné 15. místo a pro Jirku první body do EP. Na tu správnou formu stále čeká dorostenec Robert Kostlán, který mohl být spokojený asi jen s plaváním a závod dokončil na 43. místě.
Na špatný průběh doplatila při své premiéře Eliška Říhová. Proti očekávání malá ztráta v plavání vedla k osamocené cyklistice a úbytku sil na běhu. Mocný finiš stačil na krásné 24. místo, nedaleko evropským bodům. Bohužel soupeřky, které minulý týden porazila, skončily na 10. a 11. místě. Každý závod je prostě jiný. Čtvrtý do party, Lukáš Červenka, vyplaval na 3. místě v kontaktu s čelem. Na cyklistice okupoval první balík. V běhu pak na elitu nestačil a ve vyrovnaném závodě se propadl na 29. místo.
Všechny výsledky zde

Betonový muž 22.8.
Naprostá dominance našich barev byla vidět na Betonovém muži - tradičním triatlonu v netradičním pojetí. Prvních 5 pozic v malých rozestupech získal náš klub.
První místo překvapivě urval místní Lukáš Studnař, pro kterého je Betoňák srdcovou záležitostí. O svém vítězství rozhodl suverénním během. Po dvou disciplínách to totiž vypadalo spíše na jasný triumf Davida Korouse (5.). Ten se však nakonec propadl až za svého otce Martina (4.) - mimochodem obhájce loňského vítězství. Druhý tedy byl nakonec Martin Kozojed před třetím Jakubem Homolou. Do desítky se dostal i Ondra Lemberka a krásné 17. místo ze 174 bral Jiří Stuchlík st..
Výsledky zde
foto zde

Ostatní sporty
Na umělé slalomové dráze v Roztokách u Křivoklátu se konalu MČR žáků ve vodním slalomu a sjezdu. Po dvou čtvrtých místech ve slalomu se Jan Uhlík dočkal překvapivého vítězství v nejnabitější kategorii K1M sjezd - sprint (kajak muži, mladší žáci).

Výsledky zde

Kateřina Hadravová prokázala ohromnou běžeckou formu při ČP v letním biatlonu (Jilemnice), na který se rozhodně speciálně nepřipravuje. Přes četné chyby na střelnici brala v sobotu třetí místo a v neděli i přes 7 chyb z deseti terčů stříbro, pouhých 6 sekund od zlata.

Výsledky zde

Výsledky zde


24.8.2020  |  Michal Háša


Zpět na články

Triatlonová sezóna je stále v plném běhu, a to až do posledního závodu Českého poháru, který se uskuteční 19. září ve Zlíně. Tým však již nyní dává pro sezónu 2021, která začne 5. října, k dispozici základní informace k celé této sezóně, protože právě dnes je to přesně měsíc do zahájení a je třeba, aby měl každý informace v dostatečném předstihu. Informace naleznete v přiloženém souboru.
16.9.2020 | více...

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
22.8.2020 | více...