31.8.2020 - Mezinárodní MČR a ČP Brno (29.8.)

Obrázek
Navzdory nepříznivé předpovědi počasí si naše skromná výprava k Brněnské přehradě užila sluníčka. Někdo byl se svým výkonem spokojený, ale většina odjížděla z Brna zklamaná. Poprvé se letos mohlo plavat v neoprenu a plavecké výsledky byly dosti nečekané. Nejvíce tuto skutečnost ve svou výhodu obrátil Robert Kostlán, který byl jediným naším medailistou.

Jako první se na start postavily ženy, kde jsme měli jedinou zástupkyni Elišku Říhovou. Ta hned v úvodu plavání schytala pár ran a proti papírovým předpokladům z vody vylézala asi o 15 vteřin později než je u ní běžné. Přesto se na kole dokázala chytit silné dvojky, která jí před 14 dny dotáhla až ke zlatu z MČR. Tentokrát se čelo závodu bohužel spíše vzdalovalo. Přesto se Eliška dokázala svou bojovností posunout na 5. místo, před ní však figurovaly dvě Němky a jedna Slovenka, takže z Češek skončila v cílové bráně vlastně druhá.

V závodě mužů naši figurovali v druhé (Robert Kostlán, David Korous, Jiří Stuchlík) a třetí (Martin Kozojed, Vojtěch Jahoda) cyklistické skupině. Strhující boj o stupně se odehrál právě mezi dorostenci. Nejprve to vypadalo na Bertíkovo vítězství, pak ale zažíval slabší chvilku a propadl se na bronzovou pozici. V závěru však ze sebe vykřesal zbytky sil a v tuhém boji o stříbro málem atakoval zlato. K tomu mu chyběly 3 sekundy! Tak třeba to vyjde za 14 dní ve Varech. Další naši dorostenci doběhli takto: na 4. místě David Korous, 7. Vojtěch Jahoda, 10. Martin Kozojed.
Junior Jiří Stuchlík se závodem protrápil. Již při plavání dostal rány, musel nandavat čepičku a brejličky, na kole byl o skupinu hůře než je zvyklý a ani běh nebyl v jeho podání vydařený. Osmé místo vzal Jirka s úsměvem a čeká opět zvrat formy na dalších závodech.
Veterána Martina Korouse dělilo od bronzu 10s a stejně jako jeho syn David si domů odvezl 4. místo.

Výsledky zde

foto zde


31.8.2020  |  Michal Háša


Zpět na články

Triatlonová sezóna je stále v plném běhu, a to až do posledního závodu Českého poháru, který se uskuteční 19. září ve Zlíně. Tým však již nyní dává pro sezónu 2021, která začne 5. října, k dispozici základní informace k celé této sezóně, protože právě dnes je to přesně měsíc do zahájení a je třeba, aby měl každý informace v dostatečném předstihu. Informace naleznete v přiloženém souboru.
16.9.2020 | více...

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
22.8.2020 | více...