31.8.2020 - Mistrovství Jihočeského kraje v triatlonu (Zliv 28.8.-30.8.)

Páteční supersprint
Tradiční rozjetí před sobotními mistráky obstaral v pátečním podvečeru supersprint. Mezi necelými čtyřmi desítkami přihlášených figurovalo i 13 triatlonistů našeho týmu. Poprvé jsme opanovali kompletní stupně vítězů. Poprvé v dlouhé historii vyhrál věkem ještě žák Jakub Homola. Třetí Ondřej Kozojed se pro změnu stal ve 13 letech nejmladším medailistou. Mezi výše jmenované se vklínil stříbrný (také žák) Ondřej Lemberka. Svůj první triatlon si na tento den naplánovala i trenérka nejmladší skupiny Martina Hubáčková a hned s leskem bronzu. Tím si však na sebe ušila bič. Čtěte níže.

Sobotní přebory
Přes absenci našich eliťáků na MČR v Brně naskočilo do sobotních závodů s puncem mistrovství kraje 33 našich převážně žákovských reprezentantů a nakonec jsme z rybníku Mydlák vylovili 8 mistrovských trikotů
Začátek velmi deštivého dne nám odstartoval duatlon úplně nejmladších závodníků, vítězství si vybojoval při své premiéře Péťa Křížů a bronzovou medaili získal Mareček Hotový.
V triatlonu nás jako nejmladší reprezentovala Verunka Křížová, která získala zlato.
V kategorii 8-9 let již očekávaně vyhrál Adam Šiška a oblékl tak další mistrovský trikot. Po obrovském pádu se nevzdal ani Jakub Jenčík a se slzami v očích doběhl na krásném 4. místě, skvěle si vedl také 5. Martin Hotový, 8. Matěj Dvořáček, 9. Michal Hotový. V dívkách si stříbro odnesla Deniska Stuchlíková a bronz Bětka Šoulová. Holky spolu skvěle vyrovnaně závodily až do poslední chvíle, o pořadí rozhodl až závěrečný sprint.
V kategorii 10 -11 let se o vítězství se svým soupeřem z Jindřichova Hradce popral Ondřej Hubáček, který v cílové rovince ještě více zabral a stal se tak Mistrem Jihočeského kraje. Výborně se dařilo i Václavu Šoulovi, doběhl si těsně za chlapci pro třetí místo. Na pátém místě úspěšně dokončil také David Kříž.
Mezi chlapci 12-13 let ukázal své kvality opět vítězný Ondřej Kozojed. Radost z povedeného závodu měl i pátý Jan Lemberka, za ním pak doběhl Matěj Homola (6.), Jan Zadražil (7.) a Matěj Šiška (13.). V dívkách byla úspěšná Kačka Dvořáková, která si odnesla stříbro, pátá zde doběhla Adéla Šimáková a sedmá Anna Jenčíková.
V kategorii starších žáku pak své běžecké kvality zúročil Jakub Homola a stal se tak Mistrem Jihočeského kraje, třetí doběhl Jan Žirovnický a bramboru si odnesl Ondřej Lemberka. V žákyních si i přes elegantní pád na cyklistické obrátce oblékla mistrovský trikot Natálie Stuchlíková.

Hlavní závod (1,5-40-10)
Z šesti statečných si pro svůj první titul doběhla jen Miroslava Uhlířová, ostatní na stupně vítězů nedosáhli.
12. Jakub Lemberka, 25. Josef Vítů, 36. Vojtěch Vacek, 44. Jitka Dušková

Nedělní Mistrovství kraje v týmech (0,4-21-5)
Do netradiční štafety naskočilo sedm táborských trojic či čtveřic. Nejlépe se vedlo A týmu (Martin Kozojed, Vojtěch Jahoda, Jakub Homola, Robert Kostlán) s krycím názvem KOJAHOKO, který zvítězil ve všech disciplínách a časem 55:10 jasně deklasoval zbytek startovního pole.

Po pátečním supersprintu byla do startovní listiny štafet nominována i naše trenérka Martina. A protože si naše Elitní ženy - Dámská jízda (Miroslava Uhlířová, Martina Hubáčková a Eliška Říhová) doběhly v redukovaném pořadí krajského mistrovství pro stříbro, čeká na Martinu ještě určitě spousta možností, kdy její sportovní nasazení bude tým s vděčností a radostí využívat:-).

Pro absolutně čtvrté Tataráky (Jan Žirovnický a Ondrové Kozojed a Lemberka) čekal v oddílových přeborech bronz.